Radegastova výzva – zasportuj si a podpoř nemocné leukémií

Radegastova výzva – zasportuj si a podpoř nemocné leukémií

Již třetím rokem pořádá spolek Radegastova výzva horský štafetový Ultra trail na 24 hodin v oblasti Beskyd, tentokrát v podzimním termínu 15. – 16. října 2016 a s pozměněnou trasou s neasfaltovým sestupem. Tento ojedinělý štafetový závod pro tříčlenné týmy je určen jak profi, tak nadšeným sportovcům.

Ultramaraton na 24 hodin startuje v sobotu 15. 10. 2016 ve 12:00 hodin tradičně u chaty Koksař na Ráztoce v Trojanovicích. Vyhrává tým, který zvládne v daném čase uběhnout co nejvíce soutěžních kol. Okruh dlouhý 13,8 km vede přes Pustevny kolem sochy Radegasta a neasfaltovým sestupem zpět do zázemí.

Jedno kolo 24 hodinového závodu si mohou vyzkoušet i jednotlivci

Jedno kolo 24 hodinového závodu si mohou vyzkoušet i jednotlivci v neděli 16. 10. 2016. Okruh v délce 13 km bude odstartován v 10 h v zázemí celé akce, tedy u chaty Koksař.

Také turisté a rodiny s dětmi, kteří chtějí svým výstupem na Radegasta podpořit dobrou věc, se mohou registrovat v zázemí akce a pak si trasu dle libosti projít, použít lanovku nebo koloběžku na sjezd z Pusteven do Ráztoky.

Výtěžek ze startovného poputuje na konto Nadace Haimaom, která při Fakultní nemocnici v Olomouci podporuje dárcovství kostní dřeně a samotný výzkum léčby leukémie – www.haimaom.cz.

Probíhat bude i dobrovolný zápis do registru dárců kostní dřeně

Po oba dny bude pro účastníky připraveno potřebné zázemí, občerstvení a doprovodný program pro děti. Probíhat bude i dobrovolný zápis do registru dárců kostní dřeně a informační kampaň o dárcovství, které se dnes podobá běžnému odběru krve.

Radegastovu výzvu pořádá parta nadšenců, kteří Vám chtějí nabídnout nevšední zábavu, adrenalin a možnost udělat dobrý skutek.

Registrace na 24 hodinový Ultra trail, vložený běžecký závod jednotlivců na jedno kolo (Radegastova výzva – 13km) a pohodový Výstup na Radegasta, bude spuštěna 2. 5. 2016 na webu: www.radegastovavyzva.cz. Zde najdete veškeré informace, od propozic až po ubytování.

Těšíme se na Vaši účast!

Motivační video:

Propozice závodu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: