Recenze: Salomon Sense Jacket – ta nejminimalističtější větrovka

Recenze: Salomon Sense Jacket – ta nejminimalističtější větrovka

Parametry

Značka Salomon
Celé jméno recenzovaného výrobku Salomon Sense Jacket W
Typ sportu běh
Typ oblečení bunda
Pohlaví dámské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 100% nylon
Hmotnost 80 g
Barevné varianty bílá (white) a losová (papaya punch)
Dostupné velikosti XS až XL
Infocena 3090 Kč
Dodává Amer Sports Czech Republic
Více info na www.salomon.com/en-cz

Zaujalo mě

  • nízká váha / objem
  • použitý materiál
  • disajn

Shrnutí recenze

Bez kapuce nebo kapes je Sense Jacket jako druhá kůže, která ochrání před větrem a částečně i vlhkostí, zachovává si však vysokou míru prodyšnosti. Zároveň ji lze sbalit do balíčku o velikosti pěsti, takže je ideální v případech, kdy se těžko odhaduje počasí a vám se nechce tahat těžkou mikinu. Bunda působí jemně a je příjemná na dotek, vhodná je však i na drsné dobrodružství, u kterého se chcete nejen cítit, ale i vypadat skvěle.

Hlavní část recenze

U recenzí běžeckého oblečení vždy ráda nakouknu do minulosti toho, jak jsem se oblékala v mých začátcích – někdy jenom pro smích, jindy abych zjistila, jestli všechny ty super vymazlené produkty běžeckých značek skutečně stojí za to a jestli je nenakupuji jenom z marnosti. Někdy zjistím, že ano, limitovaná edice tkaniček do bot skutečně můj výkon nezlepšila. Možná jsem na to koukala ze špatného úhlu.

Laserem vytvořené otvory pro lepší prodyšnost

Co se běžeckých bund týče, mám za sebou nějakou tu tragickou, někdy by jsem řekla až traumatickou historii. První rok jsem běhala v těžké turistické softshellce, protože nic jiného nebylo a teplo v tom bylo stejně, tak co. Po pár kilometrech někdy až příliš, bundu jsem na kompletku propotila, až jsem měla pocit, že na sobě nesu takovou tu vestu plnou závaží. Rok následující jsem si pořídila levnou šustku ze supermarketu, která už vypadala docela dobře, měla schovávací kapuci a dala se sbalit do tlustého balíčku o velikosti sešitu, který se pak dal upevnit kolem pasu. Nějakou dobu jsem pak běhala s pyšným výrazem na tváří a připadala jsem si jak profík. Až do momentu, než mi bunda na zápěstích vydrala drážky jako po želízkách a smrděla jak nevynesené smetí. No prostě, těch momentů, kdy jsem se zalíbením koukala na lehoučké krásně ušité bundičky, bylo hodně. I u sportu můžu přece býti princeznou!

Reflexní prvky

Sense Jacket od Salomonu z vás takovou princeznu na chvíli udělá. Bunda je ušitá z jemňoučké prodyšné látky, která hezky obepne tělo, nikde netahá, neškrábe, je jako mušelín. Kolem zápěstí a boků je opatřena elastickými gumičkami, které zajistí, že vám nebude nikde plandat, ale zároveň vás nestáhne do korzetu.
Bunda je určena primárně na jaro a podzim, ale určitě jí nepohrdnete ani v teplejší zimní dny nebo chladnější letní večery. Její hlavní úlohou je poskytnout komfort ve větrném počasí tak, aby vám bylo hezky teplo, ale zároveň jste se nevařili ve vlastní šťávě. Právě proto jsou na různých místech rozmístěné laserem vyřezané otvory, které, sic jsou pro mě stále fascinující záhadou, zabezpečí odvod potu.
Sense Jacket je v pravém slova smyslu minimalistickou bundou. Mírně voděodolná, ale bez kapuce, váží ve velikosti S jenom 80g. Salomon navíc uvádí, že je PVC free, tedy se řadí k „udržitelnému“ oblékání. Minimalisticky se dá i nosit sebou – můžete ji zmáčknout do balíčku, který si pohodlně ponesete v ruce, nebo v jakékoli kapse na kalhotách, vestě atd. Je třeba počítat s tím, že v bundě si zase neponesete nic, je totiž bez kapes, pro minimální váhu.
Co se vizuálu týče, jak jsem už naznačila výše, bude z vás princezna (nebo princ, když budete chtít). V dámském provedení Salomon nabízí pastelově lososovou barvu (oni to nazývají papayu punch, můžeme se hádat) a jednoduchou perlově bílou. V pánském je to zas barva „noční oblohy“ a stejně jako u dam, bílá. V takové bundě se budete nejen dobře cítit, ale i budete hezky vypadat na fotkách, a proto vlastně všichni běháme, že ano.

Ideální parťák pro jarní výběhy

Osobní zkušenost

Když se mi bundička dostala do rukou poprvé, říkala jsem si, že z takhle jemňounkého materiálu vydrží jeden běh. Po prvním běhu však vypadala pořád stejně a tak začalo testování. Ještě koncem února jsem ji nosila na běho-procházky na Lysou horu, kde plně stačila jako doplněk první vrstvy. Teď, se zvyšujícími se teplotami, už jinou bundu ani neberu, pokud vysloveně neleje. Navíc pro jedince mého typu, který se třese strachem při představě zmrznutí v lese, je to výborní kompromis – mít něco s sebou navíc a zároveň netahat zbytečnou váhu. Pro zlepšení princeznovského efektu se bunda perfektně kombinuje třeba s běžeckou sukénkou S/LAB Skirt. Kluci budou asi muset nosit meč, ale ten Salomon ještě do kolekce nezavedl. Jenom udice…
Závěrem bych rada dodala, že do kvalitního oblečení se oplatí investovat, hlavně pokud to s časem na horách nebo na cestách myslíte vážně. Ne proto, aby jste u toho dobře vypadali, ale proto, aby jste se u toho skvěle cítili. Nohy nás po běhu bolí všechny, to ale neznamená, že k tomu třeba přidat další diskomfort.

Zajímavé vybavení

Zkušenosti čtenářů

kitty

Tak to je krutě sexy fotečka ta úvodní .. .tedy, chtěl jsem napsat, že ta bunda vypadá dost zajímavě

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: