RECENZE: Saucony Peregrine 11 – tvá první trailovka

RECENZE: Saucony Peregrine 11 – tvá první trailovka

Parametry

Značka Saucony
Celé jméno recenzovaného výrobku Saucony Peregrine 11
Pro jaký povrch je bota vhodná Běžný přírodní terén, Náročný přírodní terén, Bahno
Pro jaký druh běhu je bota vhodná Rekreační běh, Vytrvalostní trénink
Hmotnost 312 g
Šněrování Klasické
Sklon pata - špička 4 mm
Podpora nohy neutrální
Infocena 3850 Kč
Dodává Saucony
Více info na www.sauconyrun.cz/

Zaujalo mě

  • Odolnost
  • Stabilita
  • Dobrá trakce

Shrnutí recenze

Pokud začínáš běhat v terénu a chceš mít pocit stability a pohodlí, pak je právě pro tebe Saucony Peregrine ta pravá volba.

Materiál svršku, použitá membrána, prodyšnost

Svršek je vyroben z poměrně silné síťoviny, která nohu chrání a zároveň ji poskytuje dostatečný komfort. Podobně na tom je i jazyk, který je silně polstrovaný v porovnání s modely stejné kategorie. Bota i tak zůstává prodyšná a současně odolná. V přední části bych pro techničtější pasáže uvítala ochranu proti nárazu palce.

Odpružení boty, použité materiály v podešvi apod.

Mezipodešev je vyrobena z PWRRUN technologie, která poskytuje silné tlumení. Pod patou je 27 mm a pod špičkou 23 mm, což je 4 mm drop. V mezipodešvi je zabudovaný tzv. „rock plate“, což je ochrana proti nárazům na ostré kameny. Současně je pro botu charakteristická výrazná torzní tuhost a snížená citlivost při běhu.

Podrážka, přilnavost, chování na mokrém povrchu apod.

Podrážku má pod palcem další technologie, a sice PWRTRAC, jejíž hlavní předností je velmi dobrá přilnavost. Bota vás velice dobře podrží jak v kluzkém, tak i blátivém (hlubokém) terénu, aniž byste při běhu výrazně ztráceli stabilitu. Navíc použitá pryž je dostatečně měkká k tomu, aby držela na kamenech a dalších pevných površích a současně dostatečně tuhá, aby se zbytečně neničil vzorek. Můžete tedy čekat poměrně slušnou odolnost.

Osobní zkušenost

Po prvním nazutí máte pocit robustní boty s širokým prostorem na prsty a výrazně polstrovaným svrškem. Prostor na prsty nicméně není nijak zásadně přizpůsoben přirozené poloze a práci prstů. Navíc to, jak vám bota sedne, je tedy (jako vždy) velmi individuální záležitost a proto je určitě vhodné si ji předem vyzkoušet. Velice mile mě při prvních výbězích překvapila stabilita boty, ta je dominantní téměř na jakémkoliv povrchu. Jelikož běhám ale převáženě v terénu, mám ráda, když vám bota umožní „číst“ terén, cítíte v ní po čem běžíte a svaly vaší nohy mohou přirozeně pracovat. Saucony Peregrine 11 je silně vyztužená proti nárazům a tlumení + tuhost jsou také poměrně výrazné. Díky tomu bych botu doporučila lidem, kteří přecházejí ze silnice do terénu. Bota vám nohy ochrání a odtlumí nárazy, na které nejste na nerovném povrchu zvyklí.

Boty jsem měla možnost testovat zejména v období dubna a května, kdy v ČR převážely deštivé podmínky a tak se daly běhat velmi kvalitní krosy. Kromě klasických tréninkových výběhů jsem je vzala i na závod Krosového poháru v Brdech. Trasa závodu je 15 km dlouhá s 500 metry pozitivního převýšení a čekala jsem, jak se bota na tento terén bude tvářit. Obstála velmi dobře. Na trase najdete kamenité úseky, technickéi seběhy i bahnité pasáže, kde je třeba, aby bota podržela. Velmi oceňuji stabilitu, s kterou vás bota překvapí a také odolnost a prodyšnost svršku. Do boty vám nateče, ale nohy vám v ní čvachtat nebudou. Je prodyšná, takže postupně se voda vymačká a odpaří (v tomto také významně záleží na vašich ponožkách).

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: