Recenze: Vysoké ponožky CEP ULTRALIGHT – vždy s naprostou důvěrou

Recenze: Vysoké ponožky CEP ULTRALIGHT – vždy s naprostou důvěrou

Parametry

Značka CEP
Celé jméno recenzovaného výrobku Vysoké ponožky CEP ULTRALIGHT
Typ sportu běh
Typ oblečení ponožky
Pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná první (spodní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Infocena 625 Kč
Dodává MAXIS a. s.
Více info na www.cepsports.cz/

Zaujalo mě

  • hmotnost
  • prodyšnost (technologie Cool Clima)
  • komprese (technologie medi compression)

Shrnutí recenze

Značka CEP je již dlouhou dobu známá kvalitní kompresí svých produktů a jinak tomu není ani u inovovaných ponožek ULTRALIGHT. Komprese příjemně stáhne kotník a pomůže i v oblasti podélné klenby. Ponožky jsou vyrobeny ze směsi příjemného materiálu, kterého je v oblastech prstů, paty a achilovky více, a pomáhá tak zabraňovat vzniku puchýřů. Jak název a materiál napovídá, jedná se o lehké ponožky, které jsou vhodné zvlášť do letních měsíců, kdy oceníte jejich funkčnost při odvodu vlhkosti. Špičky ponožek jsou asymetrické, a je tak jasné, na kterou nohu ponožka patří. Oproti předchozí generaci jsou ponožky o něco vyšší, a přitom lehčí. Modernější, mladistvý design zajistí, že se za vámi budou ostatní otáčet.

Hlavní část recenze

Ponožky od CEPu jsou oblíbené a není se čemu divit – kompresi dolní části nohou ocení při trailovém dobrodružství i silničním běhu snad každý běžec či chodec. A protože už léto klepe na dveře, stává se tou nejlepší volbou kolekce ULTRALIGHT. Tenká pletenina, z níž jsou ponožky vyrobeny, vyniká skvělým odvodem vlhkosti. Dalším plusem je komprese medi compression – nejvíce ji pocítíte v oblasti kotníku, kde pomůže lehce stáhnout chodidlo a dodá i potřebnou jistotu třeba v sebězích.

Kompresní pletenina v oblasti nártu podrží podélnou klenbu při dlouhotrvající zátěži. Asymetrická špička s označením R/L vám pomůže při oblékání, abyste měli správnou ponožku na správné noze. Oblast prstů a paty s achilovkou nabízí více materiálu, nedochází tak k jeho rychlému opotřebení. Tzv. cikcak struktura na spodní části ponožky zabraňuje klouzání a rolování ponožky v botě.

Osobní zkušenost testera (Dan Matejovič)

Ponožky jsou po botách to nejdůležitější, co by měl běžec a každý vyznavač sportu pečlivě vybírat. CEP mě svou kvalitou nikdy nezklamal, a proto mám v ponožky ULTRALIGHT naprostou důvěru. Jsou lehké a prodyšné, prakticky ani nevím, že je mám na noze, a nikdy domů nedorazím s puchýři ani mokrýma nohama. Moderní design a zajímavé barvy jen doplňují funkčnost, kterou hledám. Mohu je doporučit do horkých letních dní, kdy prodyšnost ocení opravdu každý. A dovolím si ještě jednu poznámku – za posledních pár let jsem posbíral už slušné počty CEPáckých ponožek a zatím jsem ani jedny nevyhodil. Nejsou ošuntělé nebo roztrhané ani po nesčetných praních v pračce a sušeních v sušičce.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: