Recenze: zimní set Klimatex

Recenze: zimní set Klimatex

Parametry

Značka Klimatex
Celé jméno recenzovaného výrobku Legíny Bakir, triko Gator a vesta Levin
Typ sportu běh
O jakou vrstvu se jedná první (spodní)
Do jakého ročního období se hodí zimní
Materiál 1 Vesta pletenina: 90% polyester, 10% elastan tkanina: 100% polyamid;výplň: 100%
Materiál 2 Triko: 100% polyester
Materiál 3 Legíny: 90% polyester, 10% elastan
Dostupné velikosti S-XXL
Výbava 1 Reflexní prvky
Výbava 2 Kapsy
Infocena vesta: 1249 Kč, triko: 599 Kč, legíny: 999 Kč
Dodává Klimatex
Více info na www.klimatex.cz/

Zaujalo mě

  • množství reflexních prvků
  • střih
  • dobrý odvod potu

Shrnutí recenze

Zimní set Klimatex se stává z krátkého trika, zateplených legín a hřejivé vesty. Když začneme vestou, musíme se zastavit u povedené konstrukce, kde je hrudník, ramena a vrchní část zad pokryta neprofuk vrstvou. V přední části navíc najdeme zateplovací panely s dutým vláknem, kterým na rozdíl od peří tolik nevadí vlhkost v podobě potu. Legíny jsou taktéž hřejivé s vnitřním chlupem, malá kapsička na klíč je téměř samozřejmostí, naopak lem u kotníků, který není zakončen zipem spíše netradičním prvkem. Triko s krátkým rukávem příjemně lehké a skvěle odvádí pot od těla, slouží tak jako perfektní první vrstva pod mikinu nebo testovanou vestu.

Hlavní část recenze

Vesta Levin

Vesta Levin by se dala rozdělit na dvě hlavní části. Zateplená – v přední části téměř po celé délce trupu najdeme zateplovací panely, které jsou vyplněny dutým vláknem a překryté neprofuk vrstvou. Duté vlákno ze syntetického materiálu má dobré izolační vlastnosti a navíc mu tolik nevadí vlhkost. To znamená, že pokud vestu propotíte nebo v ní zmoknete, částečně si zachová svou výhřevnost. Zbytek vesty je tvořen elastickým, prodyšným materiálem, který se standardně používá u mikin. Na vestě navíc najdeme dvě postranní kapsy, do kterých uložíte mobil, doklady nebo jiné drobnosti. Navíc je tento kousek opatřen nenápadnými reflexními prvky, které zajistí, že vás bude vidět i za šera. Vesta je poměrně teplá, to znamená, že bych ji doporučil použít při běhu v opravdu nízkých teplotách nebo jako záložní vrstvu při turistice na skialpech atd.

Detail zipu a reflexních prvků

Legíny Bakir

Jedná se o klasické běžecké elasťáky s výbornou izolací. Najdeme u nich vnitřní chlup a celková gramáž je poměrně vysoká, takže bych se v nich nebál běhat v těch nejnižších teplotách. Design je relativně jednoduchý, přesto nápaditý. Základ tvoří klasická černá barva, která je kolem kolen doplněna o zelené švy. Na stehnech navíc najdeme panely, které jsou doplněny o reflexní vzor, který téměř nejde vidět, z bližšího pohledu jde ale o zajímavý (a hlavně funkční) doplněk. V zadní části se nachází i malá kapsička na zip, do které uložíte nejčastěji asi klíče. Stejně jako vesta, i tyto legíny jsou opatřeny reflexními prvky. Na stehni je umístěno menší reflexní logo Klimatex a na achilovkách zase reflexní proužky. Poslední reflexní prvek je umístěn pod již zmíněnou kapsičkou. Zajímavě řešené je zakončení nohavic. Standardně bývají elasťáky zakončeny zipem, nicméně zde žádný nenajdeme. Výhodu vidím v tom, že vás zip nikde nebude škrábat nebo dřít. Na druhou stranu je oblékání bez zipu trochu složitější.

Reflexní prvky na stehnech

Triko Gator

Testované triko je z opravdu lehkého prodyšného materiálu. Dokážu si ho představit jako výbornou letní variantu. Nicméně na zimu je nutná mezi vestu a triko ještě jedna vrstva. Triko je vyrobeno z rychleschnoucího materiálu, a pokud jej použijete jako základní vrstvu, bude skvěle odvádět pot do těch dalších. Zajímavým detailem je vsadka za krkem, která je tvořena z prodyšné síťoviny. Jednak ji vnímám jako designový prvek, ale zároveň podporuje odvětrávání a prodyšnost. Co se týče šířky střihu, zařadil bych triko Gator někde do pomyslného středu. Rozhodně není obtažené kolem těla, na druhou stranu bych ho rozhodně neoznačil za volné. Stejně jako na předchozích dvou kouscích, najdeme i tady reflexní prvky.

Čelní pohled

Osobní zkušenosti

Tento set bude výborným parťákem do opravdu chladných běžeckých tréninků. Rozhodně je ale nutné jej doplnit ještě o mikinu. Každopádně bych se s využitím nevázal jen na běh. Rozhodně se nabízí turistika, běžky, a kalhoty se dají využít jako spodní vrstva pod oteplováky na lyže. Velmi oceňuji barevné kombinace, které jsou decentní a zároveň nápadité. Tento set bych doporučil všem, kteří chtějí komfort (nejen tepelný) za opravdu přijatelnou cenu.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: