Rozhovor s majitelem běžecké prodejny Run4Fun, Tomášem Bretem – rozhodl jsem se spojit koníček s prací

Rozhovor s majitelem běžecké prodejny Run4Fun, Tomášem Bretem – rozhodl jsem se spojit koníček s prací

Přinášíme vám rozhovor s Tomášem Bretem, zapáleným běžcem a majitelem prodejny Run4Fun, která se těší velké oblibě nejen v okolí Hradce Králové, kde sídlí. Tomáš běhá za AK Hořice, nejčastěji běhá trasy od 10km do maratonu. Za poslední dva roky si zaběhl mimo jiné také TCS Amsterdam Maraton v Nizozemí a Lake Garda Marathon v italských Alpách, Jizerský ultratrail nebo také Czechman 1/2 ironman.

Původně jsem působil ve finanční sféře, pak jsem se rozhodl spojit práci s koníčkem

Jak prodejna vznikla, jak ses dostal k nápadu otevřít si běžeckou prodejnu?

Běhám od dětství, již na základní škole jsem chodil trénovat do AK Hořice, prvně mě ale napadlo otevřít běžeckou speciálku v Hradci Králové v roce 2013, nápad postupně vykrystalizoval a dostal se k realizaci až na začátku sezóny 2014.

Byl to pro mě uplně nový obor, protože předtím jsem řadu let působil v Praze ve finanční sféře a hledal jsem, jak se realizovat, aby byla pro mě práce zároveň i koníčkem. Sice jsem byl aktivní sportovec a běžec ale v tomto oboru úplný nováček, tzn. zjišťování informací a přípravy zabraly dost času. Tady musím říci mě byl dobrou inspirací a také poradcem Michal Dobiáš z  pražského Trailpointu.

Přečtěte si rozhovor s dalším majitelem běžeckého obchodu Trailpoint, Michalem Dobiášem.

Jak dlouho je firma Run4Fun na trhu?

Prodejna Run4Fub zahájila činnost v březnu 2014 takže v Hradci již působí čtvrtou sezónu.

Prohlédnetě si i další fotografie k článku…

Distribuješ především značky Asics, Inov8 a Craft, jaké jsou jejich přednosti?

Asics a Mizuno považuji za tradiční a kvalitní značky běžeckých bot a osobně s nimi mám velice pozitivní zkušenost, proto mě přišlo samozřejmost mít tuto obuv v nabídce. Upřednostňuji na prodejně širší nabídku značek běžeckých bot, aby si zákaznící měli z čeho vybírat. A jako v každé běžecké speciálce najdete i v Run4Fun ne uplně tradiční značky, jako je například Salming či Scarpa. V současné době je na prodejně v nabídce již skoro 150 modelů různých značek.

Inov-8 jsou pro mě srdcová záležitost a první volba při otevírání prodejny

Inov-8 je poměrně mladá značka, ale u mě to je hlavně srdcová záležitost, první trailovky od Inov-8 jsem měl ještě v době před Run4Fun a ihned jsem si je oblíbil. Zaujalo mě, že byly jiné, netradiční, ale hlavně perfektně padlyp a bežely v podstatě samy a poskytly mi neskutečnou radost z běhu v terénu. Proto při plánování otevření prodejny v Hradci Králové bylo Inov-8 první volba. Za mě Inov-8 v současné době dělá jedny z nejlepších bot do terénu. Důležíté pro mě je, že nabízí širokou škálu modelů pro různé úrovně terénu, od lehkého trailu až po drsný kros, takže si vybere opravdu každý.

Více se o prodejně Run4Fun můžete dozvědět na jejich webových stránkách.

Co se týká oblečení tak Craft byla pro mě take v podstatě jednoduchá volba. Osobně jsem s ním měl vyborné zkušenosti a hlavně take pozitivní ohlasy od přátel a kamarádů nejen v běžecké komunitě. Tuto sezónu Craft slaví 40 let a v rámci vyročí se i prodejna RUN4FUN zařadila do projektu Craftovník. Brzy projekt ve spolupráci s Craftem spustíme i v Hradci Králové a běžci budou moci hledat bájný Craftovník, na kterém si v případě, že ho naleznou budou moci od Craftu vybrat dárek. Současně to bude i společenská akce pro běžce, kde si budou u Craftovniku moci poklábosit o běhání, bude pro ně přichystáno i občerstvení, takže si to snad všichni společně užijeme.

Cílíme hlavně na osobní a vstřícný přístup, aby se nákup stal zážitkem

Jaké služby a produkty zákazníkům Run4Fun nabízí, jak se vaše prodejna liší od ostatních?

Hlavní v čem bych se chtěl odlišovat od ostatních je osobní a vstřícný přístup k našim zákazníkům, tak aby po každé návštěvě  prodejny odcházeli spokojení a nákup byl pro ně zážitkem. Se zákazníkem při výběru bot probereme, kde běhá, kolik a jak často, provedeme případně diagnostiku došlapu a na základě toho mu nabídneme k vyzkoušení nejvhodnější modely. Zákazník má na výběr čas, boty pak může na běžeckém pásu vyzkoušet a podle osobního pocitu si pak vybrat pro sebe nejvhodnější obuv.

Které produkty jsou nejpopulárnější?

Hlavním prodejním artiklem je samozřejmě běžecká obuv, kde mezi nejpopulárnější značky patří Inov-8. V Run4Fun ale naleznete vše, co potřebujete pro běh i triathlon. Tzn. také běžecké oblečení všech značek, přičemž největší zastoupení má v prodejně oblíbená značka Craft. Dále jsou v nabídce různé doplňky, běžecké batohy, ledvinky, vybavení na triathlon jako jsou neopreny a tri kombinézy a v neposlední řadě i sportovní výživa.

Kromě prodejny pořádáme také běžecké tréninky a soustředění, můžete si s námi zaběhnout i etapu v rámci Inov-8 Trailtour

Nabízí Run4Fun i další výhody?

Zákazníci, kteří v prodejně nakoupí se mohou stát členy klubu prodejny a na základě tohoto členství pak mají slevu na zboží a nebo mohou získat zboží za akční ceny a další výhody. Zvýhodněni jsou v Run4fun i studenti, kteří obdrží studentskou slevu 10%.

V rámci prodejny také pořádáme běžecké tréninky a několikrát do roka i běžecká soustředění, na kterých probíhá mimo trénování např. i testování běžeckých bot Inov-8, Salming a dalších značek.

Jaké oblibě se těší běžecké tréninky? Podle tvojí zkušenosti obecně běžců a zájmu o společný trénink spíše přibývá nebo je stav stále podobný?

Běžecké tréninky pořádáme již čtvrtým rokem a obliba stále narůstá. Nejdříve jsme pořádali trénink pouze jednou týdně, poslední dva roky už jsme na žádost běžců rozšířili na dva termíny týdně. Tréninky se snažíme oživit také různými akcemi, tak například nyní si na tréninku zaběhneme etapu č.18 v rámci Inov-8 Trailtour.

Podporujeme akce jako je Hradecký maraton a půlmaraton nebo Inov-8 Gladiator Race

Je prodejna spjata pouze s Hradcem Králové nebo pořádáš akce i jinde? Plánuješ do budoucna rozšíření i do jiných míst?

V tomto roce bylo velkou výzvou stěhování prodejny v rámci Hradce Králové. Podařilo se zajistit nové větší prostory, což umožnílo poskytnou větší komfort zákazníkům při nákupu a také lepší zázemí pro běžecké tréninky. Prodejna prozatím působí pouze v rámci Hradce Králové a v nejbližší době se rozšiřování do dalších lokalit nechystá, přeci jen je ještě dost možností zlepšování v nových prostorách. Ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy, takže budoucnost napoví.

V rámci Hradce Králové a Hradeckého kraje se snažíme spolupracovat take na různých běžeckých akcích a podporovat je. V rámci těchto akcí je největším partnerem Sportvisio, což je pořadatel Hradeckého maratonu/půlmaratonu a Inov-8 Gladiator race,ale i mnoha dalších akcí.

Myslím, že důležíté je, že vše se snažíme dělat tak aby to bavilo jak nás, tak zákazníky a běžce okolo prodejny. Potvrzením toho snad je to, že běžců v týmových dresech RUN4FUN na běžeckých akcí potkáte stale víc a víc.

CraftCRAFT je švédská značka specializující se od roku 1977 na vývoj a výrobu oblečení pro vytrvalostní sporty, kde hraje funkčnost a komfort zásadní roli pro dosažení optimálních výsledků. Díky úzké spolupráci se špičkovými sportovci a neustálému vývoji nových materiálů a technických řešení je CRAFT tréninkovým a závodním oblečením, které přináší skutečné výhody.

Jitka Richterová

Jitka Richterová

Jitka sportuje a běhá vlastně od dětství, pravidelně asi od 12 let. Kromě běhu se věnuje také jízdě na koních a všemožným aktivitám v horách. Po bakalářském studiu na VŠE se chystá na magisterské studium aplikované ekonomie do Innsbrucku i kvůli možnosti běhání v horách, kterému naprosto propadla. Nejraději běhá pomaleji a delší tratě a to při vegetariánské stravě. Jednou by si chtěla zkusit i nějaké ultra. Jitku můžete sledovat také na jejím blogu: http://jitkarichterova.tumblr.com/

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: