RunTour v Brně ovládli Keňani, z českých běžců zazářil Homoláč

RunTour v Brně ovládli Keňani, z českých běžců zazářil Homoláč

V sobotu 22. srpna se konal již pátý díl seriálu Česká pojišťovna Mizuno RunTour, který opět lámal závodnický rekord a v jihomoravské metropoli zvedl z gauče tisícovku dospělých a na dvě stovky dětských závodníků.

Konečně přišlo ochlazení, chválili si běžci při vstupu do areálu Výstaviště BVV v Brně. Po tropických vedrech v Olomouci, Hradci a Liberci přišlo konečně na příjemné běžecké teploty a občasný mrak schoval běžce do příjemného stínu. Ten navíc běžci našli rovněž v kamenném zázemí místního Kongresového centra.

Jinak se brněnská RunTour příliš od těch ostatních v letošním roce nelišila. Rekordní účast už snad ani není potřeba zmiňovat. „To je další důkaz, že se RunTour stala srdcovou záležitostí většiny běžců. Ti se navíc podle výsledkových listin na závody vracejí a objíždějí s námi celou republiku. Moc si jejich důvěry vážíme. Je to pro nás motivace závody neustále vylepšovat a přicházet s něčím novým, zajímavým,“ má jasno Jan Dvořák z organizačního týmu RunTour.

Marně honil Keňany po trati, ale i bronz je fajn, měl radost Homoláč

Na maratonských tratích a jejich polovičních distancích patří Jirka Homoláč k tomu nejlepšímu, co v Česku běhá. Na brněnské RunTour ale udělal Jirka výjimku a vyrazil nezvykle „jen“ na desítku. „Bydlím tady kousek, bylo to pro mě fajn zpestření přípravy,“ vysvětlil svou účast 25letý atlet.

Ze své první účasti na RunTour si odvezl bronz, což v silné konkurenci rozhodně nelze brát za neúspěch. „Přede mnou byli dva kluci z Keni, kteří běhají skvěle, s nimi se moc nedalo držet krok,“ přiznal Homoláč.

Přesto se právě jemu dlouho dařilo, stejně jako Lukáši Olejníčkovi, který v prvním kole oběma zahraničním účastníkům zle zatápěl, nakonec ale ze závodu odstoupil. „Je to škoda, rozběhlé to měl dobře. Pak jsem tam proti nim byl sám a oni si to pohlídali. Já jsem ale spokojený, byl to pro mě takový svižnější trénink, navíc ve velmi příjemné atmosféře,“ přiznal.

Řada běžců si doběhla pro osobní rekord

Díky rovinaté trati si řada běžců doběhla pro osobní rekord, a to především na pětikilometrové trati. Uvidíme, zda si pro jeho zlepšení dojedou závodníci do Ostravy, kde se 12. září bude RunTour prohánět po železárnách Dolní části Vítkovic. Ve startovní listině stále zbývá na 300 míst, registrovat je možné zde.

Výsledky:

10 km muži

1. Kibire Moses Kipruto

2. Mwangi Joel Maina

3. Homoláč Jiří

10 km ženy

1. Barsosio Stellah Jepngetich

2. Jebet, Salina

3. Pospíšilová Irena

5 km muži

1. Vondra Vojtěch

2. Vebr Patrik

3. Adensam Nicholas Jan

5 km ženy

1. Vašinová Petra

2. Kozáková Denisa

3. Uljas, Egle

Celkové výsledky

Informace o závodu zde


Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: