S ČEZ RunTour běžely v Českých Budějovicích atletické hvězdy i celé rodiny s dětmi

S ČEZ RunTour běžely v Českých Budějovicích atletické hvězdy i celé rodiny s dětmi

Odstartováno! Oblíbený běžecký seriál ČEZ RunTour vstoupil v Českých Budějovicích do nové sezony. V jihočeské metropoli závodili také nejlepší čeští vytrvalci a reprezentanti, krásná trať ale patřila v sobotu 25. března především hobby běžcům, kterých se na start postavily více než dvě tisícovky!

Nádherné historické náměstí Přemysla Otakara II. celý den zářilo běžeckými úsměvy, jak běžci postupně dobíhali do cíle. Jako první si své závody užily děti, které v centru Českých Budějovicích absolvovaly Lupilu dětské běhy na 500 a 1000 metrů.

Po nich si pro finisherské medaile dobíhali dospělí, mezi kterými byli elitní atleti, výkonnostní běžci, hobby sportovci, úplní začáteční a také parasportovci. Kromě aprílového počasí, při kterém se střídal déšť se sluncem, si užívali také zajímavou a rychlou trať. Ta je zavedla na cyklostezku k Vltavě, do parku Dlouhá louka, na Sokolský ostrov i do úzkých klikatých uliček v centru města.

V tříkilometrovém závodě běželi nejrychleji Jan Rada (10:19) a Jana Pekařová (10:36), která obsadila ve společném pořadí s muži vynikající třetí místo. A ve fantastických výkonech pokračovala Pekařová i dál – ovládla také PUMA RUN 5 KM, který odstartovala hvězda tokijské olympiády Kristiina Mäki. Mezi muži byl nejrychlejší Filip Košár (17:37).

Při závodu ČEZ RUN 10 KM sledovali diváci dramatický souboj reprezentantů, jehož vítězem se stal Jan Friš (30:29). Druhé místo obsadil Vít Pavlišta: „Do Českých Budějovicích jsem se moc těšil, protože na rozdíl od Liberce, kde žiju, je tu pěkná rovinka. Bohužel jsem ale po nemoci, takže jsem tempo musel přizpůsobit aktuálním možnostem. I tak jsem si ale celý den užil, protože babičky nám pohlídaly děti, takže manželka mohla běžet pětku a já mohl fandit,“ řekl několikanásobný mistr republiky v maratonu i půlmaratonu. Mezi ženami běžela nejrychleji Katarína Pejpková (35:31), která reprezentovala Slovensko v maratonu na olympijských hrách v Londýně a v Riu de Janeiru.

Spousta důvodů k radosti čekala na účastníky prvního letošního závodu ČEZ RunTour také v cíli – krásné finisherské medaile, sprchy, masáže, tejpování, možnost vyzkoušet boty PUMA, relaxační zóna O2 a také vynikající jídlo LIDL, které tentokrát běžci dostali i se zajímavými informacemi o kaloriích. Tématem celé sezony ČEZ RunTour je totiž duševní zdraví, přičemž českobudějovický závod byl zaměřen právě na zdravou výživu.

Když běh pomáhá

V Českých Budějovicích se neběželo jen pro radost, ale také pro pomoc dobré věci. Organizátoři ČEZ RunTour ze společnosti VMLY&R již několik let spolupracují s Nadací Leontinka, na kterou putuje 50 korun z každého startovného.

Všichni běžci mají zároveň možnost absolvovat své tréninky i závody s aplikací EPP – Pomáhej pohybem. Za své aktivity v ní získávají body, za které pak Nadace ČEZ posílá finanční prostředky tam, kde jsou skutečně potřeba. Společnost ČEZ, generální partner seriálu, vytváří ke každému závodu speciální projekt, který podporuje dětský domov v regionu, v němž se daný závod koná. Tentokrát proto finance poputují do zvíkovského dětského domova, kde se díky nim budou moci realizovat prázdninové aktivity. Vybralo se krásných 70 000 Kč!

Chcete se postavit na start příštího závodu ČEZ RunTour? Uskuteční se už 15. dubna v Kopřivnici, proto s registrací neváhejte! Na běžce čeká v rodišti Emila Zátopka jedinečná trasa vedoucí po testovacím polygonu nákladních automobilů Tatra, který je jinak veřejnosti zcela uzavřený. Závod můžete také spojit s prohlídkou nádherného muzea Tatra. Registrujte se už dnes na www.run-tour.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: