Sedmý ročník Hradeckého koloběhu přinesl rekord v počtu závodníků

Sedmý ročník Hradeckého koloběhu přinesl rekord v počtu závodníků

V Hradci Králové se v sobotu 26. května konal sedmý ročník netradičního závodu Hradecký koloběh. Jedná se o akci pro smíšené dvojice na 19 km, kdy jeden běží a druhý jede na kole, výměna je možná kdykoli.

Hradeckého koloběhu se pravidelně účastní smíšené dvojice, které by si jinak společně nemohly zazávodit. Pro některé se jedná o každoroční test výkonnosti, pro jiné je to prestižní událost, pro další jen možnost trávit ve dvojici společný čas.

Jedná se o závod smíšených dvojic v krásném prostředí městských lesů, při kterém jeden z dvojice běží a jeden jede na kole. Více informací o Hradeckém koloběhu najdete v termínovce.

Letos se na start postavilo 110 dvojic

Rekord trati je z roku 2016 1:06:05h, na jeho překonání byla vypsána odměna. Rekord sice nebyl překonán, ale byly vidět skvělé výkony. Letos se na start ve dvou kategoriích OPEN a podruhé i kategorii FAMILY, pro kterou byla povolena účast dvou běžců stejného pohlaví v rámci jedné rodiny, postavilo 110 dvojic. Nově byla do závodu zařazena kategorie jednotlivců v jízdě na koloběžce. Nádherná trasa vedla již tradičně od rybníka Biřička do novohradeckých lesů, přes Hoděšovice, směrem na Běleč, kolem Výskytu a zpět na Nový Hradec.

Jako první do cíle dojel koloběžkář Petr Chudoba, dále pak dvojice jako vítěz z kategorie OPEN – Lucie Žabová, Aleš Horák v čase 1:13:08 h; druzí doběhli Klára Šimáková, Tomáš Heller taktéž z kategorie OPEN. Celkově třetí místo získala dvojice Veronika Kahlová, Patrik Dušek. V kategorii FAMILY zvítězili Bořivoj a Samuel Čejkovi ve výborném čase 1:14:17 v celkovém pořadí na 5. místě.

Akci doprovázela skvělá atmosféra

Sedmý ročník přinesl rekord v počtu závodníků. Především kategorie FAMILY je příslibem do budoucna, protože na startu bylo vidět opravdu mnoho různých rodinných dvojic (otec – dcera, otec – syn, matka – dcera, dědeček – vnučka apod.). Tradiční akci doprovázela skvělá atmosféra doplněná i o doprovodný program (např. půjčování a testovaní paddleboardů, půjčování a testování koloběžek KOLOBKA a obuvi prodejny DECATHLON).

Výsledky:

Kategorie OPEN

1. Žabí válec – Aleš Horák + Lucie Žabová  1:13:08
2. K & T – Klára Šimáková + Tomáš Heller  1:13:15
3. Bez Nášlapů  – Veronika Kahlová + Patrik Dušek  1:13:55

Kategorie FAMILY

1. Triathlon Chrudim – Bořivoj Čejka + Samuel Čejka  1:14:17
2. Dračice z Lánů – Hana Hlaváčková + Adéla Hlaváčková  1:18:52
3. Aleš Maloch + Václav Maloch  1:22:39

Celkové výsledky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: