Běh pro Paměť národa – Hradec Králové

Datum konání
20. 5. 2021
Lokalita
Královéhradecký
Místo konání
Hradec Králové, Birička
Délka (km)
10 km
Povrch
Převážně terénní
Typ závodu Charitativní závod
Soutěžní kategorie M 39 = 1980 a později, M 40 + = 1979 a dříve, Z 34 = 1985 a později, Z 35 + = 1984 a dříve Trasa: rodinná 1,5 km, muži/ženy 5 a 10 km, dětské závody + doprovodný program pro děti
Místo a čas prezence na pláži rybníku Biřička
Místo a čas startu na pláži rybníku Biřička, 9:30 rodinný běh, 10:30 5 km a 10 km, 10:40 dětský běh
Startovné Startovné on-line od 300 Kč
Doprovodné závody a program rodinný běh na 1,5 km, dětský běh
Oficiální webové stránky www.behpropametnaroda.cz/hradec-kralove/

Běh pro paměť národa je sportovně společenská akce pro celou rodinu. Smyslem akce je připomenout si osudy lidí, kteří byly stateční. Bojovali za svobodu nebo se postavili totalitě. Připomenou si jejich vytrvalost, odvahu a schopnost překonávat překážky. Připomenout si je právě během, pro který jsou tyto vlastnosti rovněž
potřeba. Běžíme za politické vězně, za odbojáře, za ty co nezištně pomáhali druhým, za babičky, za dědy. Běžíme za všechny, kteří to nevzdali.
Běh je take zábava pro celou rodinu a možnost udělat něco pro své zdraví a přispět na činnost organizace Post Bellum o.p.s.. Běh pro Paměť národa je běh na 5 a 10 km měřených časomírou. Volitelně štafetový závod měřený časomírou. Dále je možné a doporučené zapojit rodinný běh (menší vzdálenost 1 – 2,5 km) a závody pro děti. Ty mohou být neměřené a vzdálenost je na pořadateli. Veškerý výtěžek ze startovného, prodeje předmětů z eshopu Post Bellum jde na podporu projektu Paměť národa a na natáčení nových pamětníků.

Poznámky

Start a cíl před restaurací Pavlína na hrázi rybníka Biřička u tabule s plakátem Paměti národa, trasa v okolních lesích.

Trasy budou vyznačené po celé období 20.5. – 23.5. Informace ke značení tratě budou v místě akce v prostoru startu/cíle a registrovaní závodníci je dostanou před závodním víkendem na email.

Jak závodit?

V místě startu/cíle si spusťte vaší běžeckou aplikaci v telefonu nebo stopky na hodinkách a vyraz te na trasu závodu, do které jste se zaregistrovali. Po doběhu vyfoťte záznam z aplikace nebo hodinek, na kterém bude zřejmý zejména: celkový čas, datum a pokud je to možné tak i celková vzdálenost vašeho běhu. Tento záznam vložte do 23.5. do výsledkového systému časomíry IronTime pomocí odkazu, který obdržíte od IronTime před závodním víkendem. Pro vložení výsledku potřebujete znát vaše startovní číslo. Tím bude váš výsledek zařazen do výsledkové listiny.

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost ze závodu

Odpovídáte na komentář: