Tisíce běžců bloudily v Mirakulu

Tisíce běžců bloudily v Mirakulu

Zábavní park Mirakulum patřil tentokrát běžcům! V neděli 24. března proběhly v Milovicích dva sprintové závody v orientačním běhu, jejichž cílem proběhlo přes 3200 účastníků. Z elitní mužské trati si dvě vítězství odváží reprezentant Jakub Glonek.

Ještě před samotným zahájením letošní sezóny v zábavním parku začala sezóna orienťáckých závodů Czech Orienteering Tour, tentokrát pod záštitou města Milovice. V rámci 50 tratí pro všechny generace bylo po celém areálu rozmístěno téměř 100 kontrol – běhalo se v podzemí, u houpaček, kolem labyrintu, hradů a dalších atrakcí.

V elitních kategoriích se oba závody počítaly do světového rankingu, a tak se na startu kromě běžců z devíti evropských zemí představili také dva závodníci z Hongkongu. Dvojnásobné vítězství si odváží reprezentant Jakub Glonek, ovšem ve druhém závodě rozhodly mezi ním a Belgičanem Michielsem o prvenství jen tři vteřiny, Němec Casanova na třetím místě doběhl pouze osm vteřin za Glonkem. V ženách dopoledne vyhrála Jana Pekařová o 21 vteřin před Lucií Semíkovou, odpoledne se pořadí na prvních dvou místech prohodilo a zvítězila o 18 vteřin Lucie Semíková.

V sobotu před závody pořadatelé uklidili okolní les a nasbírali několik pytlů odpadu, vytahali z lesa staré kabely a dráty. Orientační běžci se o les prostě starají. Během neděle pak připravili bohatý doprovodný program, kde kromě orienťáku v labyrintu, šifrovací hry nebo zážitkového závodu pro nejmenší nechyběl charitativní bazárek, v rámci kterého bylo zasláno 5.000 Kč projektu Darujeme kroužky dětem. Celý závodní den, během kterého počasí ukázalo aprílové rozmary, zakončilo otevření zábavního parku pro závodníky a také vyhlášení vítězů. U nejmladších kategoriích se nehledělo na umístění a pro sladkou odměnu si mohli dojít všichni.

Seriál závodů Kwak Czech O-Tour bude pokračovat 3.–6. července v Plzni, kde se závody poběží spolu s Juniorským mistrovstvím světa. Během podzimních podzim čekají orientační běžce nepoznané horské terény v Beskydech.

Foto: Petr Kadeřávek

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: