Mayrhofen Zillertal Utraks – nováček v rodině Ultraks slibuje parádní traily v srdci Tyrolska!

Mayrhofen Zillertal Utraks – nováček v rodině Ultraks slibuje parádní traily v srdci Tyrolska!

Nový závod z rodiny závodů Ultraks se letos přesouvá do srdce Tyrolska, do Mayrhofenu v Zillertalu, poblíž známého ledovce Hintertux. Závod se koná 22. června a nabízí trasy od 14 do 54 kilometrů, na své si tak přijdou začátečníci i zkušení ultráci.

Znáte ledovec Hintertux ve vyhlášeném rakouském lyžařském středisku Zillertal? Pokud také patříte mezi ty, kdo si rádi na místním ledovci v zimně zalyžují a oblíbili jste si tuto oblast, pak byste se do Zillertalu určitě měli podívat i v létě! Mayrhofen Ultraks se koná již 22.6.2019! Zillertal je vyhlášený pro svoje krásné traily a bezpočet možných túr, údolí se nachází v srdci Tyrolska a nabízí překrásné výhledy na okolní zasněžené špičky i ledovce.

Tři vymazlené trasy navržené ve spolupráci s místními top atlety!

Závod bude mít letos premiéru, je ale z továrny již známých trailů ve Švýcarsku jako je Engandin Ultraks nebo Matterhorn Ultraks, ti, kteří si jeden z nich vyzkoušeli tak určitě ví, že i tentokrát se mají na co těšit! Na plánování tras a organizaci se navíc podílí Markus Kröll, velmi známý rakouský trailový běžec, který Zillertal zná, jak vlastní boty a který se postaral o to, aby se na trasách bylo na co dívat.

Jako obvykle u série závodů Ultraks jsou nabízeny tři trasy. Trasa Short má 14 km a 990 metrů převýšení, jejím nejvyšším bodem je Astegg s nadmořskou výškou 1213 metrů. Prostřední trasa Middle měří už klasicky 30 kilometrů a nastoupáte na ní 1970 metrů. Nejvyšším bodem je 2089 metrů vysoký Penken. Nejdelší trasa čítá 54 kilometrů s 3830 metry převýšení. Nejvyšší bod je Rastkogel, který měří 2688 metrů. Trasa navíc vede panoramatickými hřebeny s výhledem na celý Zillertal a ledovec.

Jako obvykle se navíc můžete těšit i na oblíbenou pasta párty a jestli to navíc běžci po závodě rozjedou v podobném stylu jak ona Matterhorn Ultraks, tak se máme vskutku na co těšit!

Po závodě se můžete vydat k jezeru nebo na ledovec

Po závodě se můžete vydat na regenerační koupačku v nedalekém jezeře Achensee(pokud pojedete domů přes Mnichov, máte to víceméně při cestě). Jestli je pro vás závod navíc i rodinným výletem, zbytek osazenstva nepochybně ocení možnost plavby přes jezero parníkem, místní akvapark, nedaleký vodopád nebo možnost windsurfingu. Mladší členové rodiny nadchne i lesní lezecký park v Gerlosu nebo zip line park v Zell am Zilleru. Navštívit můžete také Natural Ice Palace přímo na ledovci Hintertux nebo můžete dojet na Schlegeis Alpine Road.

Více informací o závodě najdete také na oficiálních webových stránkách závodu nebo na jejich facebookovém profilu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: