Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Doporučené závody


Běžecký kros Skalka

Závod dlouhý 6 km nebo 3 km vedený přírodní rezervací Skalka v Praze. Závod je součástí seriálu H-Triatlon TOUR 2017.


Run for Help Poděbrady

Charitativní závod dlouhý 10 km, který se koná v Poděbradech.

Přibyslavský běh

Půlmaraton, který vede okolím Přibyslavi. Součástí je i štafetový běh na (4 x 5,275 km) a závody pro děti.

JIZERKY RUN RACE

Nádherná příroda, netradiční trailová trasa a pohodová rodinná organizace. Tak by se krátce  mohl charakterizovat nový běžecký závod nazvaný JIZERKY RUN RACE, který má premiéru 1. října 2017. Zázemí celé akce je v blízkosti rozhledny Slovanka, nejstarší železné rozhledny v Čechách. Trasa Vás zavede do údolí řeky Kamenice, na Bukovou horu, do Böhmovy kotliny, ale také přes rozhlednu Bramberk nebo křížovou cestu pod Slovankou. Velká část trasy nevede ani po turistických cestách. Pro ty, co si netroufají na celou trasu 18 km, máme připravenou také zkrácenou variantu o délce 10 km. Pro Vaše děti bude kromě vlastního krátkého závodu k dispozici i dětská školka.

 

Loap Pražská běžecká tour VAŠÍ LIGY - březen

Obrátkový silniční závod dlouhý 10 km nebo 5 km vedený po rovinaté trati bez silničního provozu, který je součástí seriálu Loap Pražské běžecké tour Vaší Ligy.


Jarní RUNdál

Závod dlouhý 5 km, který vede  po asfaltových a zpevněných cestách Bělského lesa v Ostravě.

TRAIL SÁZAVA

Krásný trailový závod kaňonem Sázavy kolem vrcholu Medník opředeného legendami a hlavně krásnými traily.

ARMY RUN Hluboká nad Vltavou

V dubnu tě čeká zahajovací závod sezony v Hluboké nad Vltavou. Kdo zažil Hlubokou v minulém roce, už tuší, že místní terén plný jezer a bažin suchou nohou nezdolá. Můžeš se těšit na trasu CAPTAIN o minimální délce 5 km s počtem minimálně 20 překážek a spoustou bahna.

Prague Park Race Divoká Šárka

Trailový zážitek úchvatným prostředím Divoké Šárky - další závod ze seriálu La Sportiva Prague Park Race. Připravili jsme pro vás 14 nebo 8 kilometrů údolím mezi skalami i po hřbetech s výhledy do údolí. To vše v divoké přírodě kousek kilometr od stanice metra!

Běh na Boreč

Závod dlouhý 7 km, který vede zvlněným terénem po asfaltu a šotolině. Závod je součástí seriálu Král středohoří.


7 pohoří - Šumava

Závod dlouhý 20 km nebo 10 km, který se kona na Šumavě se startem v Železné Rudě. Závod je součástí seriálu 7 pohoří.

 

7 pohoří - Krušné hory

Závod dlouhý 20 km nebo 10 km, který se koná v Krušných horách v okolí Plešivce. Závod je součástí seriálu 7 pohoří.

 

7 pohoří - Orlické hory

Závod dlouhý 20 km nebo 10 km, který se koná v Orlických horách se startem v Čenkovicích. Závod je součástí seriálu 7 pohoří.

7 pohoří - Krkonoše

Závod dlouhý 20 km nebo 10 km, který se koná v Krkonoších se startem v Peci pod Sněžkou. Závod je součástí seriálu 7 pohoří.

 

7 pohoří - Jeseníky

Závod dlouhý 20 km nebo 10 km, který se koná v Jeseníkách se startem v Koutech nad Desnou. Závod je součástí seriálu 7 pohoří.

7 pohoří - Beskydy

Závod dlouhý 20 km nebo 10 km, který se koná v Beskydech v okolí Javorového vrchu. Závod je součástí seriálu 7 pohoří.

7 pohoří - Jizerské hory

Závod dlouhý 23 km nebo 11 km, který se koná v Jizerských horách a startuje z Nového Města pod Smrkem. Závod je součástí seriálu 7 pohoří.

Běžecký kros II Skalka

Závod dlouhý 6 km nebo 3 km vedený přírodní rezervací Skalka v Praze. Závod je součástí seriálu H-Triatlon TOUR 2017.

Houmrův triatlon Jiříkov

Jedná se o 24. ročník amatérského silničního triatlonového závodu ve Šluknovském výběžku pro všechny věkové a výkonnostní kategorie včetně dětí. Na programu jsou 3 kategorie SPORT, KLASIK a HOBBY, které zahrnují různé délky tratí. Součástí jsou i dvojčlenné a tříčlenné štafety. Závod je součástí seriálu H-Triatlon Tour.

Pražský triatlon Horní Počernice

Závod v triatlonu, který se koná u rybníku Eliška v Praze 20 - Horní Počernice. Na programu jsou 3 kategorie SPORT, KLASIK a HOBBY, které zahrnují různé délky tratí. Součástí jsou i dvojčlenné a tříčlenné štafety. Závod je součástí seriálu H-Triatlon Tour.

Terénní triatlon Hostivař

Závod v triatlonu, který se koná v Praze Hostivaři. Na programu jsou 3 kategorie SPORT, KLASIK a HOBBY, které zahrnují různé délky tratí. Součástí jsou i dvojčlenné a tříčlenné štafety. Závod je součástí seriálu H-Triatlon Tour.

Zimní půlmaraton Vaší Ligy

Půlmaraton, který vede po krásné trase po cyklostezce kolem Vltavy v Praze Braníku. Součástí je závod na 6 km.

Valdštejnova desítka historickým Chebem

Závod dlouhý 10 km nebo 5 km, který se koná v okolí hradu v Chebu. Závod je součástí Ligy běžců Karlovarského kraje.

INOV-8 GLADIATOR RACE PRAHA

Závod dlouhý 7 km s více jak 25-ti překážkami, který se koná v přírodním parku Čihadlo v Praze. Součástí je i noční běh a dětský závod.

 

Letní brněnská běžecká tour VAŠÍ LIGY (4)

Závod dlouhý 10 km nebo 5 km, který vede po příjemné trati po zpevněné cestě podél řeky Svratky!

Letní brněnská běžecká tour VAŠÍ LIGY (6)

Závod dlouhý 10 km nebo 5 km, který vede po příjemné trati po zpevněné cestě podél řeky Svratky!

Letní brněnská běžecká tour VAŠÍ LIGY (5)

Závod dlouhý 10 km nebo 5 km, který vede po příjemné trati po zpevněné cestě podél řeky Svratky!

Kros Zdiby - Klecany

Závod dlouhý 6,8 km, který vede okolím obce Zdiby.

Lipno Ice Marathon

Extrémni zimní závod pro vytrvalé běžce na ledu.

Teplota vzduchu: až -20°C

Nadmořská výška: 729 m. n m

Terén: led, sníh, nezpevněný

Maximální počet startujících: 800

ČSOB MARATON HRADEC KRÁLOVÉ

Velmi rychlý maraton se startem/cílem v historickém centru, spousta osobních rekordů, nádherná trasa bez provozu, unikátní kombinace městské zástavby, příměstských lesů a centra města.

Night Trail Run Rožnov pod Radhoštěm

Noční závod dlouhý 7,5 km, který vede lesoparkem v Rožnově pod Radhoštěm. Závod je součástí seriálu Night Trail Run.

Letní brněnská běžecká tour VAŠÍ LIGY (2)

Oblíbená trať po zpevněné cestě podél řeky Svratky! Série pravidelných běhů = možnost porovnat své výkony každý měsíc. Pohodová běžecká atmosféra zaručena!

Letní brněnská běžecká tour VAŠÍ LIGY (1)

Oblíbená trať po zpevněné cestě podél řeky Svratky! Série pravidelných běhů = možnost porovnat své výkony každý měsíc. Pohodová běžecká atmosféra zaručena!

ARMY RUN Horní Planá Český Krumlov

Srpen bude ve znamení tří závodů. Pokud jsi dříve ještě nestihl trasu CAPTAIN (5+ km, 20+ překážek), budeš mít možnost si ji zaběhnout, taky MAJOR (10+ km, 40+ překážek) a k tomu je přichystaný druhý a poslední GENERAL (15+ km, 60+překážek).

Horní Planá je nejvýše položeným městem v Jihočeském kraji, připrav se proto na kopcovitý terén, strmé seběhy a originální překážky. Jako všechny závody ARMY RUN, i tento bude probíhat za doprovodu Armády České republiky a profesionálních vojáků.

ARMY RUN Krásno Sokolov

V červnu se potkáme v městečku Krásno v Karlovarském kraji. Poběží se hned dva závody – CAPTAIN a MAJOR. Trasa CAPTAIN o délce 5+ km a 20+ překážek, MAJOR pak o délce minimálně 10 km, kde si mákneš na více než 40 překážkách. Čeká na tebe příroda Slavkovského lesa, který se rozkládá na více než 600 m2.

Zimní brněnská běžecká tour VAŠÍ LIGY (4)

Příjemná trať po zpevněné cestě podél řeky Svratky! Série pravidelných běhů = možnost porovnat své výkony každý měsíc. Pohodová běžecká atmosféra zaručena!

Běhej Lesy Boletice

Poznejte Šumavu, jak ji neznáte. Odstartujeme z Olšiny u Horní Plané, která se nachází na hranici vojenského území Boletice. Vesnice dostala název podle stejnojmenného rybníka Olšina, který je díky své nadmořské výšce v 731 m nejvýše položeným rybníkem v Čechách. Hned z několika míst na trati uvidíte okolní úchvatnou krajinu ve scenériích, jaké se vám nikde jinde nenaskytnou. Můžete se kochat pohledem na Kleť, Plechý, rakouský Hochficht nebo panorama celého šumavského pohoří. Krajina na úpatí Šumavy je jedním z nejčistších koutů přírody v celé České republice.

Běhej Lesy Vysočina

Jeden z nových závodů nadcházející sezony vás zavede přesně na rozhraní Čech a Moravy, a to konkrétně do Žďárských vrchů. Při závodě Běhej lesy Vysočina se proběhnete mělkými širokými údolími i po mírně zvlněných hřbetech, které v této oblasti vznikaly postupně už od prahor a patří tak k nejstarším celkům Českého masívu. I proto si užijete nádhernou přírodu bohatou na nejrůznější skalní útvary či dokonce skalní města. V oblasti najdeme i řadu gotických hradů, zřícenin či lidových roubenek. Díky velké části zalesněného území není divu, že se Žďárským vrchům říká zelené srdce České republiky.

Běžecká tour VAŠÍ LIGY Plzeň - dubnový závod

Obrátkový silniční závod dlouhý 10 km nebo 5 km, který vede po rovince podél řeky Úslavy v Plzni. Závod je součástí Běžecké tour VAŠÍ LIGY v Plzni.

Prague Park Race Průhonický park

Závod dlouhý 14 kilometrů, který vede jedinečnou parkovou krajinou včetně průběhu zámeckým nádvořím.