Prvenství na Pražské stovce vybojovali Brunner a Urbancová

V pátek 4.12.2015, půl hodiny před půlnocí, odstartoval v Berouně extrémní ultra běžecký závod Pražská stovka, který v mužích ovládl Radek Brunner, v ženách pak Zuzana Urbancová.

Letošnímu ročníku přálo počasí

Letošnímu dvaadvacétému ročníku Pražské stovky přálo počasí, závodníci se nemuseli potýkat s extrémně nízkými teplotami, hlubokým bahnem, deštěm apod., a naopak si mohli přes den užívat zařícího slunka. Na závodníky čekala trať dlouhá 130 km s převýšením 5350 m+, na kterou vyrazilo kolem 300 závodníků.

V mužích se na startu objevili Radek Brunner a Zbyněk Cypra, mezi nimiž se očekával napínavý souboj, který se nakonec ale neuskutečnil, protože Cypra ze zdravotních důvodů ze závodu odstoupil. Očekávání tedy naplnil Radek Brunner a doběhl si v čase 14:45:50 pro vítězství. Jako druhý cílovou čáru proťal s výkonem 15:34:38 slovenský běžec Dušan Krajčovič, třetí místo pak obsadil s časem 15:56:39 Jozef Harčarík, také ze Slovenska.

Urbancová naplnila očekávání

V ženách se mezi hlavní favoritky jednoznačně zařadila naše skyrunningová běžkyně Zuzana Urbancová, která svoji skvělou formu potrvdila a doběhla si s výkonem 17:46:34 pro vítězství a vybojovala tak 10. místo v celkovém pořadí. Druhé místo získala s časem 18:32:43 Kateřina Šoubová, která doběhla hodinu a půl před třetí Petrou Mückovou.

Kromě hlavního závodu na 130 km byla na programu i jeho kratší varianta dlouhá 70 km s převýšením 2950 m+, která odstartovala v sobotu ráno. Tuto trať ovládl Lukáš Přinda, v ženách byla nejrychlejší Veronika Tuhovčáková.

Jako zajímavou třešničku pro vás chystáme rozhovor se Zuzkou Urbancovou, který zde bude k dispozici během několika následujích dní.