Druhé číslo Světa běhu letí za vámi

Druhé číslo Světa běhu letí za vámi

Běžecká sezona je v plném proudu, a tak není divu, že předprázdninové číslo Světa běhu je nabité zajímavými články? A o čem se v letošní „SB dvojce“ dočtete?

Rozhovory

Pokud rádi čtete rozhovory, rozhodně si tentokrát přijdete na své. Hned na úvod na vás čeká rozhovor s českou rekordmankou na 1 500 m, nově ambasadorkou Pumy, Kristiinou Mäki, jejíž fotka také zdobí obálku tohoto čísla.
Určitě si užijete povídání se Stianem Angermundem, nyní již dvojnásobným mistrem světa v horských bězích. My jsme ho zastihli při přípravě na letošní šampionát a povídali jsme si s ním nejen o jeho tréninku a rodinném zázemí, ale i o tom, jak vypadá v severských zemích příprava mladých skyrunnerů, na níž se podílí.

O pocity po získání prvního titulu mistra republiky v půlmaratonu se s námi podělil Jakub Zemaník, nový ambasador značky Salomon, který také přispívá na náš web SvetBehu.cz a pracuje v běžecké speciálce Běž.cz.
V neposlední řadě jsme pro vás připravili rozhovor s manželi Škorpilovými. Zajímá vás, jestli se seznámili při běhání, a proč Miloš Danu netrénuje? Toto a mnohem více se dozvíte v rozhovoru s tímto milým a aktivním párem, který je pro řadu z nás inspirací.

Závody

Marcela Vašínová se s námi podělila o zážitky z náročného začátku letošní běžecké sezony. Přečtěte si, jakým nástrahám počasí a terénu musí závodníci občas čelit a jak je důležité mít při takovém závodě nejen natrénováno, ale především mít silnou hlavu.

Petrem Vabrouškem se přesuneme do Paříže na jeden z nejoblíbenějších světových maratonů. Prožijte s ním atmosféru běhu touto krásnou metropolí a přečtěte si, jaké to je běžet závod s dalšími 55 000 běžci a proč by vám to mohlo pomoct k osobáku.
Magda Nováková vás pozve do Jihoafrické republiky, kterou měla možnost poznat a trochu proběhat letos v zimě. Třeba dáte stranou obavy a taky vás to naláká.
Zkušená Míša Mertová ve svém článku poradí, jak se připravit na svůj první trailový závod. Jak vyladit poslední týden před závodem? A proč je důležité nastudovat si předtím pořádně trať a pořešit vybavení a občerstvování během závodu? Jako bonus dostanete pár tipů přímo od Míši na pěkné závody u nás i v blízkém zahraničí.
Závodům se věnuje tentokrát i seriál o severské chůzi. Dozvíte se v něm o prvním mistrovsví republiky v této disciplíně i o pravidlech, kterými se tyto závody řídí.

Rady a tipy do tréninku

V seriálu o józe se fyzioterapeutky ze studia BeBalanced tentokrát zaměřily na kyčle, jejich zapojení ve správném postoji (a tedy i běžeckém kroku), jak je správně aktivovat a jakými cviky naposilovat potřebné svaly.

Článek Pavlíny Kufové se věnuje posilování dolních končetin. Autorka využívá svých poznatků z práce se svými klienty, ale zároveň vlastních zkušeností z běhání a sportování obecně, a poskytne vám tak skutečně praktické (a časově efektivní tipy).

Nutriční terapeutka a orientační běžkyně Šárka Knížková vám prozradí tip na nejlepší předzávodní strategii. Vysvětlí vám z pohledu výživy, jak tělo umí pracovat se sacharidy a jak je schopné se jimi „předzásobit“. Uvidíte, že tato strategie může být i docela příjemná.

Další tipy

Pozveme vás i na světový pohár v orientačním běhu, který se po 5 letech vrací do České republiky. Můžete být u toho a nejen fandit našim reprezentantům, ale také se proběhnout ve stejných terénech v rámci doprovodných závodů KWAK O-Tour.
V časopise nechybí ani pokračování seriálu o pořádání závodů, který se tentokrát věnuje pořadatelskému týmu, náboru dobrovolníků a celkové organizaci práce.
Dále se můžete těšit na oblíbené fejetony od Petra Jana Juračky a Honzy Picka, čtenářskou anketu  či běžecké trasy, ve kterých se tentokrát podíváme do skalních měst. Nechybí ani recenze nejnovějších modelů běžeckých bot a dalšího vybavení od našich nezávislých testerů a termínovka letních běžeckých závodů.

Kde je Svět běhu k dostání?

Pokud máte časopis předplacený, můžete ho každým dnem očekávat ve schránce. Pokud ne, seženete jej ve vybraných trafikách a na některých závodech či jiných běžeckých akcích. A pokud byste si ho chtěli předplatit, můžete tak učinit na webu https://www.knihynahory.cz/svet-behu/

Příjemné čtení a pěkný začátek léta přeje vaše redakce.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: