14. ročník Ludgeřovické patnáctky se poběží první březnovou sobotu

14. ročník Ludgeřovické patnáctky se poběží první březnovou sobotu

Ludgeřovice. Třetí největší obec v České republice (dle počtu obyvatel), leží na Opavsku, ale svými hranicemi se dotýká městského obvodu Ostrava Petřkovice. Právě zde se pravidelně konal běžecký závod Ludgeřovická dvacítka. U zrodu stál tehdy pan Alfréd Ostárek a jeho přátelé. Čas však běží rychleji než sebelepší závodní boty a Ludgeřovická 20 je dávno minulostí. Skončila. Před rokem také skončil život pana Ostárka, který tak v devadesáti letech vyběhl na svůj poslední běh…

V roce 2010 se z úcty k bývalým pořadatelům rozhodl obnovit tradici běhů v Ludgeřovicích pan Mgr. Lubomír Bardaševský. Podobně jako na mnohých jiných akcích, i zde se to neobešlo bez pomoci rodiny, kamarádů a místních sponzorů. V roce 2016 poté vzniká Běžecký klub Ludgeřovice, který pod vedením Martina Popka organizuje další ročníky Ludgeřovické patnáctky. K tomuto jarnímu závodu přibyl v roce 2016 podzimní bráška – Ludgeřovický kros a nejmladší, ale zcela netradiční akcí je potom letní Ludgeřovický šus, který pořádáme od roku 2021.   
Do léta je bohužel zatím daleko. Pojďme se tak blíže podívat na akci, která se bude konat první březnovou sobotu, tedy 4.3.2023 v Ludgeřovicích. Pozorný čtenář už ví, že se zde poběží již 14. ročník Ludgeřovické patnáctky (L15). Akci pořádá Běžecký klub Ludgeřovice, a to v duchu hesla „Od útlého mládí po aktivní stáří“. Zdaleka se tak nebude jednat pouze o běh na 15 km. Po stejné trase vyrazí o hodinu dříve také chodci, kteří mají v rámci L15 svoji vlastní kategorii. Hlavní závod potom odstartuje přesně v 10:00 hod. a jen pár minut poté vyběhnou na trať dlouhou 3 km ti, kteří preferují krátkou a rychlou trať. Tahle trasa je tak vhodná doslova pro všechny věkové kategorie. Přestože se i tady soutěží o pódiová umístění, je důležité se zúčastnit a zvítězit tak nad vlastním pohodlím.

V Ludgeřovicích myslí i na ty nejmenší. Pro ty bude nachystaná trať na 100 m a 300 m. V cíli potom odměna pro každého začínajícího běžce a navíc medaile, která udělá radost největší.  Finišerská medaile samozřejmě počká i na dospělé a pro ty, kteří se registrovali předem bude v nabídce výborná klobása z udírny pana Kolenka nebo bezmasá varianta občerstvení. Děti do 15-ti let startují na všech distancích zdarma.
Zapiš si tedy do kalendáře datum 4.3.2023 a vyraž se proběhnout po Černém lese podél línie vojenských pěchotních srubů. V minulých letech tady běželi Petra Pastorová, Mára Causidis, Honza Zemaník nebo Standa Najvert. Vyběhni v jejich stopách i ty. Letošní startovka (k dispozici na webu klubu) je nabita kvalitními jmény a již nyní rekordním počtem předem registrovaných běžců.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: