8. ROČNÍK FESTIVALOVÉHO PŮLMARATONU MONET+ ZLÍN CHYSTÁ STARTOVNÍ POLE PRO 2000 BĚŽCŮ

8. ROČNÍK FESTIVALOVÉHO PŮLMARATONU MONET+ ZLÍN CHYSTÁ STARTOVNÍ POLE PRO 2000 BĚŽCŮ

Největší běžecká událost na Východní Moravě se uskuteční v neděli 4. června a bude již tradičně součástí doprovodného programu 63. ZLÍN FILM FESTIVALU. Organizátoři akce, společnost FILMFEST, s. r. o. společně s Běhy Zlín z.s., si pro letošní ročník stanovili novou metu – chtějí pokořit hranici dvou tisíc závodníků. Vyzývají proto všechny milovníky běhu, aby se do závodu zapojili. A ti, co neběhají, aby přišli vytvořit atmosféru akce.

Oblíbený běžecký závod ulicemi baťovského Zlína opět chystá pro příznivce běhu trasu klasického půlmaratonu v délce 21,1 km, kterou mohou proběhnout i týmy štafetovým během na 4 x 5,25 km. Pro zájemce je ovšem připravena i trať čtvrtmaratonová, ať už pro jednotlivce nebo dvojice, které ji společně absolvují v rámci tandemovém běhu.

Hlavní závod Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín odstartuje 4. června v 10:00 hodin opět u Kongresového centra Zlín. „Atmosféra na startu před centrálním místem festivalového dění ozdobená vlajkoslávou i festivalovým symbolem – sochou Zlatého střevíčku – vyvolává silné emoce jak u závodníků, tak u diváků a fanoušků,“ popsala výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová jak vypadají poslední minuty před startem závodu.

Po startovním výstřelu se závodníci vydají do bývalého baťovského továrního areálu, nově kolem 21. budovy, po nábřeží a přes tradiční baťovské čtvrti s pro Zlín typickými půldomky až na hlavní zlínské náměstí Míru před radnici do cílové rovinky.

Na závodníky zde kromě pamětních medailí a fandícího davu diváků bude čekat jako každoročně i pestrý doprovodný program včetně slavnostního ceremoniálu pro nejúspěšnější běžce. Nebude chybět povídání se zajímavými sportovními i filmovými hosty ve Festival Café, autogramiády, sportovní aktivity na stáncích partnerů nebo profesionální zdravotnické a výživové poradenství zaměřené na pohyb a zdravý životní styl.

Běh pro malé i velké

Součástí běžecké neděle je již tradičně i oblíbený běh na 1400 metrů, který od letošního roku nese název nového titulárního partnera RPB, zdravotní pojišťovny. Pravidelně se jej účastní stovky malých i velkých běžců, rodiče s dětmi, začátečníci, zkrátka všichni s láskou k pohybu a amatérskému běhání. Stejně jako v minulém roce odstartuje RBP rodinný běh v 15 hodin z náměstí Míru. Díky jeho velké oblibě má i letos navýšenou kapacitu startovního pole a to na 900 běžců. Mírných změn dozná i trasa závodu. Jeho start i cíl bude tradičně na náměstí Míru, přičemž organizátoři trať zpestřili novým úsekem přes zrekonstruované tržiště Pod Kaštany, přes Sad Svobody, kolem zlínského zámku a dále již známou trasou.

Když běh pomáhá potřebným

Kromě radosti z pohybu zažijí běžci v rámci festivalového půlmaratonu opět i dobrý pocit z pomoci potřebným prostřednictvím charitativního projektu KORUNKA POMÁHÁ. Za každý uběhnutý kilometr v rámci hlavního závodu poputuje 1 Kč vybrané rodině pečující o nemocné či handicapované dítě. Charitativní rozměr navíc bude mít i rodinný běh, z jehož startovného bude věnován celý výtěžek také KORUNCE. Předání finančních darů se uskuteční během neděle 4. června přímo na náměstí Míru.

Závod v kulisách ZLÍN FILM FESTIVALU

Festivalový půlmaraton MONET+ Zlín přináší kromě sportovních zážitků také bohaté kulturní vyžití nejen pro samotné závodníky po ukončení běhu, ale také pro jejich doprovod v průběhu závodu. Kromě návštěvy filmových představení, si mohou užít pestrý doprovodný program na řadě míst v centru Zlína, který nabízí kvalitní zábavu, poučení i pestré příležitosti pro smysluplné trávení společného volného času pro celou rodinu či přátele.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: