ABB trutnovský půlmaraton s rekordní účastí takřka 400 účastníků ovládli Brýdl a Luštincová

ABB trutnovský půlmaraton s rekordní účastí takřka 400 účastníků ovládli Brýdl a Luštincová

Na sobotu 9. června pořadatelé přichystali již pátý ročník závodu ABB Trutnovský půlmaraton v prostředí krásného městského lesoparku na Paradráze.

Díky Lesům a parkům Trutnov měli organizátoři trávník na hřišti vystříhaný, jako kdyby se zde měla konat anglická Premier league. Závodním dnem provázela moderátorka Rádia Černá hora Martina Adamů a sportovní znalec Luboš Toman. Parné počasí, za kterého závod probíhal, bylo narušeno poobědovým deštěm, a tak měli dobíhající závodníci na nejdelší trati o osvěžení postaráno.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Závodu se letos zúčastnily necelé čtyři stovky běžců

Dopolední program patřil nejmladším sportovcům, ti soutěžili na tratích 100, 400, 800 a 1600 metrů. Všechny dětské kategorie startovaly zdarma, přesto každé ze 150 startujících dětí v cíli obdrželo medaili, lahev napití s logem závodu, pitíčko Capri Sonne a od ABB nanuk. Dospělí si vybírali trať ze tří délek: 5km, 10 km anebo závod na čtyři kola 20 kilometrů.

Jedná se o závod v terénním půlmaratonu, který se koná v trutnovském lesoparku. Více informací o ABB trutnovském půlmaratonu najdete v termínovce.

V pravé poledne odstartoval nejdelší závod

V pravé poledne starosta města Mgr. Ivan Adamec odstartoval nejdelší závod. Mezi půlmaratonskými běžci byl mimo jiné i běžec na lyžích v seriálu Visma Ski Classics závodící za Vltava Fund Craft Team Jiří Ročárek. Umístil se na druhém místě za Pavlem Brýdlem z OlfinCar/Mizuno, který byl v cíli v čase 1:18:18. Nejrychlejší ženou byla žacléřská Lucie Luštincová z týmu Adidas Outdoor Team, která zdolala trať za 1:39:19.

Velkých úspěchů se dočkal organizátor závodu Kasper – Swix Team, a to když na desetikilometrové trati zvítězil Jan Hruška v čase 39:32m, první ženou byla partnerka Jiřího Ročárka a také běžkařka Adéla Boudíková z Vltava Fund Craft Team a na stupně vítězů ji doprovodila závodnice z pořádajícího týmu Eva Stoklasová.

Nejpočetnější startovní pole přilákala pětikilometrová trať, na ni se vydala stovka běžců. První v cíli se po 19 minutách a 12 vteřinách objevil trutnovský atlet Matěj Zima, o pouhé tři a půl minuty později doběhla první žena, kterou byla Jana Leblochová z Olfin Car Ski Teamu. Závod si hezky užil i sedmý v cíli Petr Holub: „Trať je tady krásná, pěkné cesty, pestrý profil a navíc se mi dobře běželo,takže jsem se sebou spokojen.“

Součástí závodu je Memoriál Tomáše Dutky

Součástí závodu je Memoriál Tomáše Dutky, který je určený pro zaměstnance ABB a je věnovaný památce tragicky zesnulého kolegy. Závod se povedlo organizátorům dobře připravit i díky podpoře města Trutnova a zejména regionálních firem ABB, Kasper s.r.o., Autostyl a.s., Pivovar Krakonoš, Lesy a Parky Trutnov, VaK.

Těšíme se na Vás zase za rok!

Celkové výsledky

Půlmaraton Muži:

1. Pavel Brýdl Olfin Car/Mizuno 1:18:18

2.Jiří Ročárek Vltava Fund Team 1:27:24

3.Marek Švec Syrovínský běh 1:28:49

Půlmaraton Ženy:

1. Lucie Luštincová Adidas Outdoor Team 1:39:19

2. Svatoslava Kacířová Cobram Team1:40:09

3. Markéta Zeisková Rajbas klub Náchod 1:46:05

10 km Muži:

2. Oldřich Schejbal Rafans Team 41:45

3. TomášVeber Kasper – Swix Team 42:52

10 km Ženy:

1. Adéla Boudíková Vltava Fund Team 44:26

2. Eva Stoklasová Kasper – Swix Team 48:55

3. Markéta Pechová Trutnov 55:43.5 km

5 km Muži:

1. Matěj Zima Atletika Trutnov 19:12

2. Čeněk Augusta SK Nové Město n/M 19:34

3.Michael Mráz Kasper – Swix Team 19:52

5 km Ženy:

1. Jana Leblochová Olfin Car Ski Team 22:50

2. Marcela Nývltová Olfin Car Ski Team24:11

3. Daniela Tylšová Triatlon Team Trutnov 26:11

Celkové výsledky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: