Anna Brandejs radí: Jak správně vybrat kvalitní doplňky stravy

Anna Brandejs radí: Jak správně vybrat kvalitní doplňky stravy

Po nějakém tom doplňku stravy už asi sáhl leckdo. A důležité jsou zejména pro sportovce, kteří chtějí podávat skvělé výkony a přitom zůstat zdraví. Ovšem vybrat kvalitní a správné doplňky stravy na současném trhu opravdu není jednoduché. Ve spolupráci se značkou by ANNA BRANDEJS vám poradíme, co máte hledat a jak se zorientovat.

Na co si dát pozor?

Důležitá je především vstřebatelnost doplňku. Víte, jaký je rozdíl mezi liposomálním vitamínem C a klasickým? Liposomální vitamín C je tělo schopné využít z 90 %, oproti tomu klasický vitamín C pouze z 20 % a zbytek vyloučí. V současnosti jsou také velmi populární Omega 3 nenasycené mastné kyseliny. Ale opět málokdo ví, co je v nich tak zdravé a vzácné. Jsou to látky EPA a DHA, a ne všichni výrobci přesně udávají jejich podíl. Jednoduše se vezou na popularitě Omega 3 a ve složení udávají obecné číslo za celé Omega 3 nenasycené mastné kyseliny. Na trhu najdete také mnoho doplňků stravy s kolagenem pro zlepšení pleti, kloubů a vlasů, ale není kolagen jako kolagen. Můžete ho koupit v nejrůznější kvalitě. Například kolageny typu 2 se hodí víc pro kloubní výživu, kolageny typu 3 se hodí pro podporu svalů a cév, ale pro pleť je vhodnější kolagen typu 1. Důležitá je aktivní látka, její koncentrace, ale i čistota, tedy aby v dané látce nebyly příměsi tuků, cukrů, purinů a antibiotik. Zákazník chce kupovat 100% čistý kolagen, ne směs kolagenu s něčím, co mu může uškodit, nebo mu to minimálně nepřinese žádný efekt. My ve firmě se při výrobě doplňků stravy by ANNA BRANDEJS snažíme vyhýbat tekutým nebo práškovým formám a dáváme přednost tobolkám. Tekuté a práškové formy totiž vyžadují přidání různých chemických příměsí, jako jsou protispékavé látky, ochucovadla, barviva, sladidla apod.
V každém případě doporučuji zvolit doplňky stravy, které neobsahují žádné příchutě ani konzervanty, ale disponují vysokými koncentracemi účinných látek. Za důvěryhodné považuji třeba výrobce používající standardizované extrakty z rostlin s protizánětlivými účinky.
Je logické, že aby byl doplněk stravy kvalitní, nemůže být úplně levný, protože jeho vývoj a výroba není jednoduchá. Na vlastním těle mám vyzkoušeno, že ty kvalitní fungují nejlépe. Efektivně mi pomáhají jako prevence onemocnění a nepotřebuji žádné léky.
„Naše doplňky stravy používá celá naše rodina, a priori je vyvíjím pro sebe, a pro sebe chci vždy jen to nejlepší,“ dodává Anna Brandejs, která sama řídí celý vývoj doplňků.

Anna Brandejs a její příběh

Anna Brandejs pochází z vesnice ve východním Slovensku. Vyrůstala v chudé rodině bez jakéhokoli luxusu. Jako malá chodila často s tatínkem po loukách s atlasem rostlin a učila se je poznávat. Zde si vypěstovala lásku k přírodě a bylinkám. Už v 6 letech jí tatínek umřel, maminka zůstala sama a musela uživit 4 děti.
Tyto události Annu významně ovlivnily a ona už od mládí věřila, že když na sobě bude tvrdě pracovat, bude se mít v budoucnu lépe. Proto hodně četla a učila se. Vystudovala na Univerzitě veterinárního lékařství a farmacie – obor všeobecná medicína v Košicích. Již během studií vypomáhala jako vědecká síla na katedře biochemie. Po absolvování fakulty zůstala na univerzitě a věnovala se studiu enzymů, které rozkládají toxické látky z prostředí.
V té době dostávali vědci plat okolo 1 300 korun, což na vyžití nestačilo, takže když Annu oslovila velká zahraniční farmaceutická firma, neváhala. V této firmě měla na starosti výživu pro děti s metabolickými poruchami nebo glukometry pro diabetiky. Získala zde bohaté zkušenosti, na jejichž základě následně založila firmu Medaprex, která již 19 let zásobuje zdravotnickým materiálem kliniky estetické medicíny a kosmetická studia. Pro Medaprex také vytvořila první doplňky stravy. Sama razí heslo: „Kvalitní kosmetika je dobrá věc, ale základem je, co jde zevnitř.“
Vlastní úspěšná společnost jí však nestačila a hnací motor velel jít dál. A protože se pohybovala v oboru kosmetiky a zkrášlujících produktů, rozhodla se, že si založí vlastní kliniku. V roce 2013 začala budovat špičkovou kliniku plastické chirurgie, stomatologie a dermatologie Brandeis Clinic, která si velmi rychle získala výbornou pověst. Anna ji tedy mohla s klidným srdcem pronajmout, protože ji lákalo další vyvíjení a vlastní tvoření. A tehdy se začala věnovat vývoji doplňků stravy.
Zajímavostí je, že skoro každý doplněk stravy má svůj příběh, nějakého konkrétního člověka, kvůli kterému vznikl. Proto u jeho vývoje je vždy důraz na vysokou účinnost a nejčistší složení. Například Collagen+11 vznikl na základě potřeby právě samotné Anny. „Mám ráda kvalitu a naše doplňky stravy toto motto přesně vystihují.“ Všechny doplňky jsou plné kvalitních aktivních látek, které shání po celém světě, aby splňovaly její představu o vysoké čistotě a účinnosti.

Anna Brandejs radí: Ideální podzimní doplněk na podporu imunity sportovců

Kdybych měla poradit sportovcům, a především běžcům jednu užitečnou látku, byla by to zcela jistě kurkuma. Běžci svou imunitu přirozeně posilují tréninkem, ale je samozřejmě známo, že každým náročnějším tréninkem se imunita na čas oslabí. To je v podzimním období, kdy na nás útočí nejrůznější onemocnění, poměrně rizikové, a proto je vhodné imunitu podpořit.
Kurkuma je již po tisíciletí ceněná pro své blahodárné účinky na zdraví. V čínské i indické medicíně se využívala ke zmírňování různých chorobných stavů, například zánětů kloubů, zvláště v ramenou, kolenou a loktech. Pomáhala i proti zánětům a bolestem při revmatické artritidě. Kurkuma patří k nejlépe vědecky prostudovaným rostlinám. Její protizánětlivý a antioxidační účinek prokázaly tisíce klinických studií. Vědci izolovali z této látky kurkuminy, ty kurkumě dodávají zlato-oranžovou barvu a mají protizánětlivé účinky. Kurkuma jich ale obsahuje pouze 4 %. Kurkuma mě inspirovala k vytvoření doplňku stravy Immunity s 95% standardizovaným výtažkem kurkuminů z kurkumy. Protože lidský organismus není schopen kurkumu efektivně využít bez tuku a bez piperinů, přidali jsme pro zvýšení účinku liposomální vitamín C (vit C obalený v tuku) a piperin z černého pepře.
Vedle doplňků stravy doporučuji všem také indické koření kari, jehož hlavní součástí je právě kurkuma.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: