ARMY RUN Vyškov NATO v podání Jiřího Vacíka a Petry Veselé + FOTKY ZÁVODNÍKŮ KE STAŽENÍ

ARMY RUN Vyškov NATO v podání Jiřího Vacíka a Petry Veselé + FOTKY ZÁVODNÍKŮ KE STAŽENÍ

Téměř 1300 běžců se účastnilo letošního překážkového závodu ze série ARMY RUN ve Vojenském újezdu Březina u Vyškova. Trať dlouhou přes 10 kilometrů a čítající přes 40 překážek nejrychleji zdolal Jiří Vacík s časem 1 hodina a 6 minut. Nejrychlejším týmem byl Dukla Liberec s časem 1 hodina 17 minut .

Závod jako obvykle připomínal vojenský výcvik

Přestože byl loni závod ve Vyškově, který i letos podpořila a zaštítila Armáda ČR společně s Ministerstvem obrany, nejnáročnější z celé série, aktuálně jde o středně náročnou trať. Jako obvykle i tento závod připomínal v kombinaci fyzických i psychických překážek vojenský výcvik . Závodili nejen muži a ženy, ale i celé týmy.

„Mezi závodníky byli i profesionální vojáci a také například Martin Hrazdil z týmu SVVAT a Jiří Vacík z týmu Spartan Gym či sportovci z liberecké Dukly. Jen pro představu, závod zvládají výborně i ženy a mnohdy předčí i muže. Ta nejúspěšnější – Petra Veselá – zdolala trať NATO ve Vyškově za 1 hodinu a 25 minut,“ připomněl Martin Liška, jeden ze zakladatelů překážkových běhů ARMY RUN.

Novinkou letošního roku jsou elitní vlny

Kromě nových překážek organizátoři pro letošní rok přichystali i možnost přednostního startu. Jedná se o elitní vlny. To znamená, že lidé, kteří se do nich za drobný příplatek zaregistrují, poběží mezi prvními. Získají výhodu v tom, že u překážek budou dříve než ostatní a překážky budou mít čisté, protože ještě nebudou špinavé od bláta po jiných závodnících.

V letošním roce organizátoři ARMY RUN naplánovali ještě další dva závody

Ten nejbližší se bude konat 13. srpna na Ještědu, který bude nejnáročnější závodem celé série. “Závod s označením ARMY čítá přes 60 překážek na 15 kilometrech. Kromě této varianty jsme ale dodatečně připravili i méně náročný běh s označením CIVIL, který je jen přes pět kilometrů dlouhý a je na něm přes 15 překážek,” doplnil Liška s tím, že stejně jako ve Vyškově i na Ještědu budou na závodníky čekat u překážek profesionální vojáci, kteří je budou nejen hecovat, ale i kontrolovat zdali zdolávání překážky neodflákli.

Závěr celé série bude patřit Praze a to 15. října. Registrace na závody jsou stále k dispozici na adrese: www.armyrun.cz.

FOTOGALERIE S FOTKAMI ZÁVODNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

Zde najdete fotogalerie s fotkami závodníků od Václava Malinského

1. Fotogalerie – 1. část

2. Fotogalerie – 2. část + vyhlášení

Výsledky:

Muži

1. Jiří Vacík

2. Michal Škobrtal

3. Ivo Vrba

Ženy

1. Petra Veselá

2. Lenka Vorlová

3. Veronika Vytinová

Týmy

1. Dukla Liberec – Jakub Antoš, Jonáš Bešťák

2. Spartan Gym Elite – Jiří Vacík, Martin Svoboda

3. Predators – Tomáš Vorobok, Lukáš Vorobok

Celkové výsledky zde

Informace o závodu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: