HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Pavel Kundrát

Pavel Kundrát

Jako školní přeborník na hladkou šedesátku jsem naštěstí nikdy nemusel běhat delší tratě. Kilometr byl utrpení, patnáctistovka snem, tři kiláky popravou. S příchodem rozumu, odchodem punkového hnutí a příbytkem dvaceti kilogramů jsem ale musel přijít na chuť této terapii. A nikdy jsem nelitoval. Psychická odolnost, okruh super lidí, nové příležitosti..jooo a taky fyzická kondice vlastně - to je to proč pohyb hledám a vyžaduji. Psssst..a taky pro klid v rodině, jelikož nerudu sportovce nikdo doma nechce a tak jsem rád vyháněn ven do přírody. A jelikož už nikdy asi nic nevyhraju, sportem si už vyloženě jen hraju... a rád píšu a mluvím a učím a nechám se učit...životem!

Články autora

Recenze: VJ Sport Ultra – GRIP či NEGRIP – to je to co tu běží!

Recenze: VJ Sport Ultra – GRIP či NEGRIP – to je to co tu běží!

Už dle názvu žhavé a očekávané novinky finských VJ SPORT, a to prostě a jednoduše ULTRA, víme přesně, s čím máme tu čest. A upřímně jsem moc rád za toto seznámení. Se svými starými hrotovkami od VJ jsem se rozloučil po spoustě (čti: spoustě stovek) kilometrů v naprosté spokojenosti. A ULTRA mě prostě jen přesvědčila, že i pro dlouhé distance umí výrobce skvěle připravit svého zástupce. Chloubou tohoto modelu je podešev, která poskytuje opravdu skvělou přilnavost k různorodému povrchu. Prašná polní cesta, bahnitá lesní ani mokré kameny nejsou překážkou. Úmyslně jsem botku křtil i na hladké desítce na silnici, jen abych zjistil, jak se bude chovat. Zde se projevila neskutečně příjemná míra tlumení. ULTRA je ultra univerzální volba pro všechny nadšence převážně dlouhých běhů, kteří nechtějí dělat kompromisy mezi povrchy trati. Skvěle může spolupracovat a hnát běžce po hřebenovce nahoru a dolů, lesem, polem, šotolinou, kameny… hlava nehlava, déšť nedéšť.