Běh pomáhá: Podaří se Davidu Chládkovi vyběhnout 250 000 Kč pro kliniku dětské hematologie a onkologie?

Běh pomáhá: Podaří se Davidu Chládkovi vyběhnout 250 000 Kč pro kliniku dětské hematologie a onkologie?

David Chládek, Country Head CTP ČR, chce uběhnout sérii závodů ABBOT World Marathon Majors a již má úspěšně za sebou závody v Londýně, Tokiu, Chicagu a Berlíně a za pár dní se chystá pokořit Bostonský maraton. Jeho cesta má také velký charitativní rozměr. Přečtěte si jeho celý příběh.

Vyčerpání po 2 kilometrech běhu

David Chládek ve svém životě jsem již dosáhl mnohých úspěchů, nejen ve sportu. V profesním životě se stal jedním z vrcholových managerů. Od útlého dětství se věnoval sportu, a to především kolektivnímu jako je volejbal, basketbal či fotbal. „Měl jsem rád veškeré sportovní výzvy, a tak ve 36 letech jsem přijal výzvu kamaráda účastnit se maratonské štafety. Po dvou kilometrech jsem byl zcela vyčerpaný. Rozhodl jsem se, že s tím musím něco dělat,“ přiznává dnes Chládek. Začal tedy běhat, nejprve 5 a 10 kilometrů, posléze pokračoval s dalšími výzvami a uběhl i svůj první maraton.

Běžecká výzva s charitativním podtextem

Postupem času se rozhodl také absolvovat sérii šesti světových maratonů ABBOTT World Marathon Majors. Čtyři z nich – Londýn, Tokio, Chicago a Berlín – už má úspěšně za sebou. Jako další si vytyčil za cíl zdolat mekku všech běžců a vytrvalostních sportovců – Boston Marathon, který se koná 18. dubna 2022. „Jakmile jsem měl příležitost běhat na tak vzdálených místech, uvědomil jsem si další věc. A to, že existuje velká komunita lidí, kteří sponzorují nebo podporují běžce, aby vybrali peníze na dobrou věc. Viděl jsem, že tímto způsobem vybrali mnohem více,“ říká David Chládek, který založil sbírku na podporu Kliniky dětské hematologie a onkologie Nemocnice Motol, která je největší svého druhu v ČR. Cílem je zorganizovat sbírku finančních prostředků ve výši alespoň 250,000 CZK (cca 10,000 USD). „Běhat na dlouhé vzdálenosti byla vždy jen výzva pro mě. Mým novým cílem je pomoci druhým díky běhání,“ dodává Chládek.

Sbírka s názvem #BOSTON22DCH probíhá zde

Klinika dětské hematologie a onkologie

Klinika dětské hematologie a onkologie 2.LF UK a FN Motol se zaměřuje na diagnostiku, léčbu a výzkum nádorových onemocnění dětského věku, na nezhoubná krevní onemocnění jako jsou anémie, krvácivé stavy a vrozené poruchy srážení krve. Na transplantační jednotce se provádějí alogenní i autologní transplantace krvetvorných kmenových buněk v léčbě vysoce rizikových leukémií, vybraných solidních nádorů, vrozených poruch imunity a metabolických vad. Ročně je zde diagnostikováno kolem 250 dětí se zhoubným nádorovým onemocněním nebo leukémií a přibližně 35 dětí je transplantováno. Šance na vyléčení u většiny diagnóz se pohybuje nad 80%, avšak nadále zůstávají nádorová onemocnění, která odolávají současným léčebným postupům a ty představují zásadní výzvu pro výzkum.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: