Beskydy napsaly nové kapitoly seriálu Rock Point – Horská výzva. Trasu Long ovládli Ladislav Tuček a Jakub Pašek!

Beskydy napsaly nové kapitoly seriálu Rock Point – Horská výzva. Trasu Long ovládli Ladislav Tuček a Jakub Pašek!

Běžecká dvojice Ladislav Tuček a Jakub Pašek ovládla úvodní podnik Rock Point – Horské výzvy. V Beskydech, kde pětidílný seriál horských běhů a trekingu odstartoval, si tahle dvojka přiběhla pro suverénní vítězství na nejprestižnější trase Long.

„Pro mě je to velký úspěch. Jsem hobík, mám svůj věk, je mi 45, takže mezi mladýma klukama jsem rád, že vůbec doběhnu. Oba jsme s Kubou po dlouhodobém zranění a já osobně tentokrát ani moc nepočítal s tím, že vůbec doběhnu, takže jsem doma nahlásil, že přijedu brzy a nebudu čekat na odpolední vyhlášení,“ usmál se člen vítězné dvojice Ladislav Tuček, který 62,4 km dlouhou trasu Long se svým kolegou zvládl za šest a půl hodiny.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Pro Tučka je to určitá satisfakce, kdy loni byl ze závodu několikrát diskvalifikován. „Loni jsem měl problémy k sobě sehnat správného parťáka, takže jsem párkrát doběhl sám s vítězem, což samozřejmě bylo mimo pravidla soutěže. No a jednou jsem takhle běžel závod a najednou vedle mě běží deset kilometrů kluk a vůbec nic neříká. Až pak jsme se s Kubou dali do řeči a přišli na to, že jsme oba z Mnichova Hradiště., takže jsme si slíbili, že letos půjdeme Horskou výzvu spolu,“ popsal vznik zlatého dua Tuček.

Jedná se o první zastávku seriálu v horském běhu a trekingu Rock Point – Horská výzva. Více informací o Rock Point – Horské výzvě v Beskydech najdete v termínovce.

Druzí v pořadí doběhli Radek Steklý a Jan Žaloudek

Přestože vítězové si s královskou distancí poradili o půl hodiny rychleji než loňští nejrychlejší běžci, druzí v pořadí za nimi zaostali jen o pouhou čtvrthodinu. Stříbro si z Beskyd odváží Radek Steklý a Jan Žaloudek. „My jsme nadšení. Hory jsme si přijeli užít. Vůbec to není o snaze vítězit, protože nikdy nevíte, co s vámi taková dálka udělá. Běželi jsme, abychom doběhli a podle mě každý, kdo se dostane co cíle, je dobrej,“ shrnul skromně Jan Žaloudek.

Celkový bronz bral dogtrekař Vlastimil Vágner

Pro celkový bronz si doběhl se svou fenkou Zoui plzeňský vytrvalec Vlastimil Vágner, který se tak opět stal nejrychlejším v kategorii dogtreking. Přestože Vágner před startem s ledovým klidem povídal, že tentokrát se na pódium tlačit nebude, opět si přiběhl pro jasné prvenství. „Beskydy byly těžké. Mám nějaké problémy s nohama, ale to bude asi tím, že si poslední dobou nedávám moc přestávky. Na druhou stranu, letos mám za sebou jen jeden třicetikilometrový běh, takže jsem na nic netlačil a najednou jsem v cíli zase jako vítěz,“ podotkl Vlastimil Vágner, který však radost ze zlata mohl mít dvojnásobnou, jelikož nejrychlejší dogtrekařkou byla totiž jeho partnerka Dominika Slavotínková.

Rock Point – Horská výzva se šla na třech klasických trasách Long (62,4km), Half (43,4 km) a Short (13,5 km). Na všech distancích si to mezi sebou účastníci rozdali v kategoriích muži, ženy, mix a dogtreking mužů a žen. V součtu se ceny rozdělily v takřka dvou desítkách kategorií. Každoročně ale tato soutěž sepisuje řadu nových příběhů a ani tentokrát o ně nebyla nouze. Účastníci totiž dle motta závodu: Dej výzvu! zdolávají celou řadu bariér, překážek a hledají v sobě velkou vnitřní sílu k překonání sebe sama.

Už tradiční součástí je nesoutěžní Pochod s Mixitkou, který má benefiční charakter

Polovina startovného totiž vždy putuje na konto mladého pacienta, kterému přispěje na léčbu nebo zdravotní pomůcky. V Beskydech se už pravidelně jde pro Verunku Fojtíkovou, která si jako nadějná lyžařka poranila míchu a je upoutána na vozík. Mezi závodníky ale Verunka osobně přijela s dobrou zprávou, že už se dokáže s pomocí na své nohy opět postavit.

Dělá mi radost, že jsou lidé, kteří mi chtějí pomoci a Horská výzva k tomu patří. Cvičíme každý den dvě a půl hodiny denně a máme dobré zprávy. Sice ještě nemám tak silné svaly, abych se udržela sama, ale každý den se to zlepšuje,“ potěšila všechny přítomné mladá bojovnice, které pochod vynesl příspěvek ve výši 11 256 Kč.

Je vážně parádní, jakou vážnost Horské výzvě mnozí dávají

„V Beskydech jsme otevřeli nový ročník a já jsem opravu velmi rád v jakém stylu. Původně mělo pršet a přijít bouřky, ale nakonec byl celý závod zalitý sluncem. Velkou radost nám udělala Verunka, že přijela mezi nás, i když ji zrovna nebylo nejlépe. Je vážně parádní, jakou vážnost Horské výzvě mnozí dávají. Že si účastníci uvědomují, že je mnohem lepší přijít mezi nás, než ležet na gauči. Mnozí tu pravidelně překonávají vlastní limity a přesně o tom Rock Point – Horská výzva má být,“ uzavřel úvodní podnik v Beskydech ředitel Pavel Zitta, když současně pozval na druhou zastávku, která je na programu koncem června v Krušných Horách (29.-30.6.).

Výsledky

Muži Long

1. MHR – Ladislav Tuček + Jakub Pašek  6:29:52

2. ELEVEN RUN TEAM – Radek Steklý + Jan Žaloudek  6:44:58

3. Vlastimil Vágner (dogtrekking)  6:48:44

Ženy Long

1. Dominika Slavotínková (dogtrekking)  7:50:30

2. Mamky v pohybu – Petra Burešová + Markéta Máchová  8:35:08

3. Iva Pivodová (dogtrekking)  8:49:24

Mix Long

1. Mařáci – Miroslav Pšenica + Markéta Majkusová  7:57:56

2. FARMTEC TEAM – Jana Brydlová + Patrik Tmej  8:03:03

3. Trailrun.cz – Laky Team – Roman Němec + Zuzana Hofová  8:05:48

Half muži

1. Stanislav Najvert  4:20:27

2. David Špaček  4:32:35

3. Otto Krattner  4:45:13

Half ženy

1. Petra Ševčíková  4:54:13

2. Jana Kakáčová (dogtrekking)  5:12:45

3. Monika Philips  5:40:44

Half mix

1. Tobi sport Frenštát pod Radhoštěm – Ivana Šlachtová + Martin Badač  5:34:40

2. MADEJA SPORT – Aneta Gramelová + Marek Glomb  5:42:45

3. Bubáci – Michal Balcar + Alena Balcarová  5:56:21

Short muži

1. Zbyněk Škuca  1:06:42

2. Jan Havran (dogtrekking)  1:10:04

3. Martin Orlovský  1:14:20

Short ženy

1. Jaroslava Marešovská (dogtrekking)  1:23:22

2. Renáta Buhlová 1:26:00

3. Lucie Vysloužilová  1:28:26

Short mix

1. #trpimrad – Jiří Hanzl + Martina Křelinová  1:36:10

2. Madeja Sport – Rostislav Václavík + Hana Krahulová  1:38:05

3. ToMa – Tomáš Hospr + Markéta Kaňková  1:44:18

Celkové výsledky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: