Běžci na Šumavě uzavřou letošní sérii Rock Point – Horská výzva

Běžci na Šumavě uzavřou letošní sérii Rock Point – Horská výzva

Seriál Rock Point – Horská výzva jde do finiše. Tento víkend je na programu letošní závěrečná zastávka. Čtyřdílná „tour“ horských běhů a trekingu dvojic skončí v Železné Rudě na Šumavě.

Registrovat se lze i na místě

„Kdo se nestihl přihlásit dopředu, určitě zoufat nemusí. Každý se stále může registrovat na místě v kanceláři závodu, protože každý si tu může najít svůj cíl a svoji výzvu. Vždyť jde o finálový závod, takže tu budeme svědky opravdu litých soubojů o poslední body do celkového hodnocení,“ nabádá k účasti v závěrečném čtvrtém závodě letošní série Rock Point – Horská výzva její ředitel Pavel Zitta.

Na Šumavě na běžce čekají tradiční tři délky tras – Long (75 km), Half (43 km) a Short (18 km). Parametry jednotlivých tratí jsou přitom nejdelšími v letošním ročníku, když o několik kilometrů převyšují průměry ostatních zastávek. Součástí akce je také benefiční nesoutěžní osmnáctikilometrový Pochod s Mixitkou, kde je polovina startovného věnována osmileté Elišce Vachtlové. „Každou zastávku se snažíme pomáhat některému z vytipovaných dětí z regionu, v němž se závod koná. Tentokrát jdeme či běžíme pro Elišku z Tupadel u Klatov, u která došlo kvůli nedostatku kyslíku při porodu k těžkému poškození mozku. Eliška je ,stejně jako její rodiče, velkou bojovnicí, a proto bychom rádi přispěli na její léčbu. Věřím proto, že se v Železné Rudě sejde široké startovní pole,“ přeje si ředitel Zitta.

Závod letos odstartuje netradičně z fotbalového hřiště v Železné Rudě, kde bude také veškeré zázemí. “Mezi parkovištěm na Špičáku a fotbalovým hřištěm bude stále pendlovat autobus. Nezapomněli jsme tedy i na logistiku a ani pohodlí účastníků,” připomněl Zitta.

Všichni budou moci detailně poznat krásy šumavských zákoutí

První běžci se na trasu vydají obligátně pět minut před páteční půlnocí, kdy je na programu start královské nejdelší trasy. Další vybíhají se sobotním dopolednem – „halfisté“ v devět a hodinu po nich na trať vyběhnou „shortisté“. Pochod s Mixitkou jde ve čtvrt na jedenáct. Všichni budou moci detailně poznat krásy šumavských zákoutí. ”Velmi si vážím natolik úzké spolupráce se zástupci národního parku a Lesů ČR. Společně pracujeme na tom, aby závod stále mohl být v atraktivních horských lokalitách. I proto se závěrečná zastávka koná až v tomto pozdějším termínu, jelikož jsme brali ohled na dobu centrální říje. K horám se snažíme být maximálně šetrní, což jen potvrzuje náš společný projekt Green Way se sdružením Progressum, které mimo jiných aktivit po závodě čistí trať a vytipované turistické lokality od nepořádku a odpadků,“ podotkl Zitta.

Na Šumavě se ale nudit nebude ani doprovod závodníků či běžní hosté. Na sobotu totiž pořadatelé připravili také kulturní doprovod. V poledne na pódiu vystoupí kapela A.M.Úlet se svým dřevěným rockem a po nich koncert odehraje world a ethno skupina Folklorica. „Na místě pak budeme vyhlašovat tentokrát jen vítěze a nejrychlejší účastníky dané zastávky. Pro dekorování celkových vítězů jsme letos poprvé zvolili slavnostnější ráz, kdy dekorování absolutního pořadí proběhne při pražském outdoorovém festivalu Obzory v neděli 8. listopadu,“ dodal ředitel seriálu, když současně upozornil na navazující akci pro dobrodruhy: „Poslední den v říjnu jsme v Koutech nad Desnou přichystali extrémní čtyřiadvacetihodinovku, kam jsou samozřejmě zváni ti, kteří nebojí dalších výzev,“ mrknul Pavel Zitta.

Program Rock Point – Horská výzva Šumava:

pátek 9. 10.:

23:55 – start závodu Long

sobota 10. 10.:

09:00 – start závodu Half
10:00 – start závodu Short
10:15 – Pochod s Mixitkou
12:00 – 14:00 kapela A.M.Úlet (dřevěný rock)
14:00 – 16:00 kapela Folklorica (world, ethno)
16:00 – 17:00 Vyhlášení výsledků závodu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: