Běžci v Chomutově opět pokoří délku půlky maratonu

Běžci v Chomutově opět pokoří délku půlky maratonu

V loňském roce byla založena v Chomutově nová tradice, a proto letos již podruhé budou zdolávat běžci při Chomutovském půlmaratonu trasu dlouhou dvacet jedna kilometrů. Ten se uskuteční v sobotu 1. září 2018.

Start je naplánován na 10 hodin dopoledne na náměstí 1. máje, kde je pro všechny přítomné připraven bohatý doprovodný program. Pořadatelé nezapomněli na žádného z běžců a běžkyň a připravili velké množství závodů pro všechny věkové kategorie, jenž do Chomutova dorazí.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Zajímavé klání vždy provázejí i závody dětí

Pro dětské závodníky, kteří odstartují patnáct minut po startu hlavního závodu, je připravena trať kolem náměstí. Počet okruhů závisí na věku běžců. “Dětská kategorie není omezená věkem, proběhnout se mohou přijít i velmi malé děti se svými rodiči nebo staršími sourozenci. Mohou si tak užít atmosféru velkého závodu a ať už jako vítězové či jen účastníci a slavnostně proběhnout cílovou bránou. Na každého malého závodníka čeká v cíli odměna,” uvedl ředitel závodu Stanislav Mrkáček. Zkušenosti z loňského roku naznačují, že i v těchto kategoriích budeme svědky dramatických soubojů, kde nechybí emoce, ať už smích či výjimečně i slzy.

Půlmaraton, který vede nejhezčími místy Chomutova. Více informací o Chomutovském půlmaratonu najdete v termínovce.

Letošní hlavní závod malinko upravil trasy a zvýšil atraktivnost

Trať hlavního závodu pro dospělé bude velmi podobná té loňské. Drobná změna bude pouze u přeběhu silnice u sportovního areálu, kde se sportovci potkávají ve dvou směrech. Letos se budou míjet v jiných trasách. Stejně jako loni si tedy běžci prohlédnou jak historické centrum města, tak i nádhernou přírodu okrajových částí města.

“Téměř shodnou trať jsme ponechali zcela záměrně, abychom mohli regulérně porovnávat časové rekordy”, vysvětlil ředitel. Závodníci tedy opět poběží historickým centrem, kolem zooparku, Kamencového jezera a areálu na Zadních Vinohradech a také přes Bezručovo údolí, kdy se zpět vrátí na náměstí, kde je čeká cílová brána. Oproti loňskému ročníku bude letos na různých místech tratě více občerstvovacích stanic s pitím i ovocem, což jistě uvítají všichni účastníci závodu.

Při závodě vám budou pomáhat i vodiči

Jako v loňském roce, tak i letos nebudou chybět na závodě běžečtí vodiči z týmu TEMPO MAKERS, kteří na trati pomohou všem, kteří chtějí docílit vysněného času a nemají tolik zkušeností třeba s udržením příslušného tempa. Vodiči poběží na cílové časy 1:30, 1:40,1:45, 1:50, 2:00 a 2:15 hodin. Takže si vybere opravdu každý.

Nezapomeňte na včasnou registraci s trikem závodu

Závodníci by neměli dlouho otálet s registrací a vše vyřešit co nejdříve. Pořadatelé totiž omezili možnost registrací přímo na místě, z důvodu čistě organizačních, a hlavně pohodlí pro zúčastněné běžce. Navíc, kdo se zaregistruje do 31.7., dostane triko v hodnotě 699,-Kč ZDARMA! To už se opravdu vyplatí. Závod slibuje opět zajímavou podívanou a již první ročník naznačil, že výborná trať a kvalitní organizace závodu, znamená i dosažení výborných časů. Loňský vítěz Josef Procházka z Děčína zaběhl trať ve výtečném čase 1:18:57 hodin. Mezi ženami byla nejrychlejší Zuzana Rusínová z Ústí nad Labem, a i její čas snese také velmi přísné měřítko 1:28:35 hodin. Podaří se letos tyto časy překonat a nastavit výslednou laťku zase o něco výše? Pořadatelé v to samozřejmě doufají a udělají vše, pro jeho překonání.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: