BĚŽECKÉ OSOBNOSTI

POSLEDNÍ DISKUSE

ADÉLA STRÁNSKÁ - v terénu je jako doma

ADÉLA STRÁNSKÁ - v terénu je jako doma

Adéla Stránská je mladá česká běžkyně, která se specializuje na náročnou atletickou disciplínu jakou je běh do vrchu. To že, běhání v terénu a přírodě jí sedí, dokazuje nejen její loňské vítězství na Velké Kunratické. Spolu se sestrou Michaelou tvoří sympatickou běžeckou dvojici Holky Stránský.Běh do vrchu mě baví

Adéla Stránská pochází z východu Čech z České Třebové, jejím domácím klubem je Iscarex team Česká Třebová a dále svými skvělými výkony reprezentuje Inov-8 tým.

A jak to u ní s během začalo? "Ke sportu mě přivedl tatínek. V zimě jsem jezdila na běžkách a v létě běhala. Běhání mě chytlo víc a od 15 let se věnuju atletice a běhu do vrchu."

Běhy do vrchu a mimo dráhu je to, na co se Adéla nejvíce specializuje, nicméně občas si zaběhne i něco na silnici a na dráze.

 


 

Moje fotografie:Moje fotografie:

Moje fotografie:Moje fotografie:

Moje fotografie:Moje fotografie:

Podívejte se na další fotografie k článku...

 


 

Nejradši mám pěkný kros

Při závodech si Adéla nejvíce potrpí na pěkný kros v přírodě a její loňské vítězství na Velké Kunratické jenom dokazuje, že terén jí dobře sedí.

Před závodem bývá lehce nervózní, ale se startovním výstřelem to z ní rychle spadne a soustředí se na výkon.

Ráda prozkoumávám nové trasy

Počet naběhaných kilometrů během týdne se liší podle závodů a tréninkového období, rozmezí se pohybuje 60-90km.

Adéla se ráda vydává prozkoumávat nové běžecké trasy, takže mezi její oblíbené běžecké lokality jednoduše patří nová místa.

K tréninku přistupuje velmi zodpovědně, jak sama říká: "Všechny části tréninku jsou stejně důležité :) Nikdy bych třeba nevynechala kvalitní rozcvičení před úseky."

Mimo běhu, se ráda občas projede na kole nebo si zaplave ve vířivce.

A jak to má Adéla se stravou v den závodu?

"Preferuju spíše nízkosacharidovou stravu, ale den dva před závodem se nebojím i větší porce sacharidů :) Tři hodiny před startem už nejím nic. Po závodě pak hodně vody, ovoce a co nejdříve kvalitní hlavní jídlo. Během závodu nejím a málokdy piju. Pokud je závod delší nebo horko dám si na občerstvovačce raději ionťák než vodu."

Běžecké boty ráda střídám a zkouším

Adéla se nebojí s běžeckou obuví experimentovat, momentálně jsou jejím favoritem INOV8, které jsou v terénu jako doma. Na závody pak bere Inov8 X-talon 212 pro terénní závody a na silnici mám nejradši závodky Adidas. Jinak obleče tričko a trenky a jde se na trať.

"Jo a vlastně moje garminy.. No a pak je taky důležité mít kvalitního sparing-partnera, který vás nejen v tréninku motivuje k lepším výsledkům. A to já teda mám, takže díky Honzo :)"

 

NÁŠ TIP! Pokud vás povídání o Adéle Stránské zaujalo, sledujete Holky Stránský na facebooku a fanděte jim:-)

Osobní rekordy

10 km: 36:22

5 km: Neřeknu, protože ho letos určo dalece překonám :)

3000m 10:14, 1500m 4:44

Největší úspěchy

Cením si každého dobře zvládnutého závodu. Každého překonaného osobáku. Nejvíce mě potěšilo loňské vítězství na Velké Kunratické.


25.04.2016,


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

REPORTÁŽE ZE ZÁVODŮ

Gladiátoři opět dobyli pevnost Josefov, WINTER Gladiator Race ovládli Tomáš Tvrdík a Stanislava Babušková!
Gladiátoři opět dobyli pevnost Josefov, WINTER Gladiator Race ovládli Tomáš Tvrdík a Stanislava Babušková!


Ostrý start a přes dva metry sněhu, LH24 ovládl Chrobák a Cichá
Ostrý start a přes dva metry sněhu, LH24 ovládl Chrobák a Cichá


ONLINE ZPRAVODAJSTVÍ LH24
Pro všechny účastníky, ale především pro jejich kamarády, rodiny a blízké budeme přinášet pravidelné online zpravodajství přímo z trati závodu od začátku (tedy startu) závodu až do jeho konce.