BĚŽECKÉ OSOBNOSTI

POSLEDNÍ DISKUSE

VLASTIMIL FLÉGL - půlmaratonec a vrchař z Krkonoš

VLASTIMIL FLÉGL - půlmaratonec a vrchař z Krkonoš

Jméno Vlastimil Flégl se na stránkách Světa Běhu objevuje často. Vlastimil je sportovec tělem i duchem a nebojí se o vítězství porvat. Soupeř pro něj znamená výzvu, která v mnoha případech vyústí v traťový rekord.První závod jsem běžel po dvoutýdenním běžeckém tréninku

Vlastimil pochází z města Vrchlabí, které leží uprostřed horského masivu Krkonoš a Vrchlabí je také jeho domácím klubem.

Sportu se věnuje prakticky od mala a běhat začal  přibližně ve druhé polovině roku 2005...

"Do té doby jsem jezdil jako amatér na horském kole a zúčastnil se i několika závodů Krkonošského poháru. Kamarád z Vrchlabí cyklista Jirka Lehotský mi v tu dobu navrhnul, abych zkusil i běžecký závod. Asi po dvoutýdenním běžeckém tréninku, o kterém jsem tenkrát nic nevěděl, jsem se přihlásil na místní běh do vrchu Jilemnice - Žalý a výsledek nebyl nejhorší. To mě motivovalo a začal jsem pravidelněji trénovat. Také otec už v tu dobu několik let běhal a závodil, tak jsme některé další tréninky i závody absolvovali společně."

 


 

Moje fotografie:Moje fotografie:

Moje fotografie:Moje fotografie:

Moje fotografie:Moje fotografie:

Podívejte se na další fotografie k článku...

 


 

Motivací je vždy podat co nejlepší výkon a porazit lepší soupeře

V běhu se Vlastimil zaměřil především na běhy do vrchu, později i krosy a silniční závody do 25km.

Jeho první závod, běh do vrchu Jilemnice - Žalý, zůstal jeho nejoblíbenějším závodem.

Snažím se běhat všestranně

Tréninkový deník si Vlastimil většinou nevede pravidelně. Tréninky si nikdy neplánuje dopředu maximálně několik dní. Vždy je upravuje podle aktuální situace - sníží objemy, zařadí rychlejší úseky apod. Snaží se běhat všestranně, do tréninku zařazovat dlouhé běhy, rychlé úseky, běh v kopcích i kratší regenerační běhy. Pokud má zdravotní problém, často sám odezní. Pokud to jinak nejde, musí vysadit nebo nahradit běh alternativním sportem.

Většinu tréninků nyní naběhá na Mělnicku, kde i bydlí. Nejraději ale trénuje v Krkonoších. Týdně tak naběhá cca 130km v zimě a 70-110km v létě.

Doplňkové sporty mají pozitivní vliv na hlavní disciplínu

"V zimě zařazuji plavání v bazénu, běh na lyžích. V létě turistika a pravidelně horské kolo. Pokud se připravuji speciálně na běh, tak si hlídám, aby doplňkové sporty časově i kilometráží nepřevažovaly běh. Podle mého mají doplňkové sporty pozitivní vliv na hlavní disciplínu. Kompenzují jednostrannou běžeckou zátěž."

Jaké doplňkové sporty je dobré zařadit do tréninku a proč si můžete podrobně přečíst zde.

A co strava v den závodu?

"Před závodem něco lehčího a minimálně 3h před startem, nejčastěji müsli, ovesná kaše. Bezprostředně po závodě nejčastěji ovoce, pečivo, hlavně sladké. Později plnohodnotné jídlo - rýži, maso, těstoviny, pizzu, apod. Závody absolvuji většinou bez jídla a pití. Pokud je vedro nebo delší tratě, stačí mi většinou ionťák na občerstvovačce. Při maratonu navíc jakýkoliv gel a hroznový cukr."

Doplňky stravy téměř nepoužívá. Jednou za čas si nasadí preventivně kloubní výživu. Na dlouhé tréninky nad 2 hodiny si s sebou bere kromě vody ještě hroznový cukr a müsli tyčinky.

V čem Vlastimil běhá?

Z toho co vyzkoušel, mu vyhovují značky Asics a Adidas. Na závody obouvá Adidas a inov-8. Pokud nezapomene, bere si při každém závodě i tréninku čelenku.

Osobní rekordy

Maraton: 2:44:25

Půlmaraton: 1:14:18

10 km: 00:33:48

hodinovka: 17,471km

Největší úspěchy

Výkon v hodinovce 17,47km; 3x vítěz Krakonošovy 25; 2. místo v kategorii a 3. celkově v českém poháru v běhu do vrchu 2013; absolutní vítězství na některých závodech, např. Krkonošský půlmaraton, Mělnický vinařský běh nebo Miřejovický půlmaraton.


29.08.2016, Petra Královcová


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

REPORTÁŽE ZE ZÁVODŮ

Gladiátoři opět dobyli pevnost Josefov, WINTER Gladiator Race ovládli Tomáš Tvrdík a Stanislava Babušková!
Gladiátoři opět dobyli pevnost Josefov, WINTER Gladiator Race ovládli Tomáš Tvrdík a Stanislava Babušková!


Ostrý start a přes dva metry sněhu, LH24 ovládl Chrobák a Cichá
Ostrý start a přes dva metry sněhu, LH24 ovládl Chrobák a Cichá


ONLINE ZPRAVODAJSTVÍ LH24
Pro všechny účastníky, ale především pro jejich kamarády, rodiny a blízké budeme přinášet pravidelné online zpravodajství přímo z trati závodu od začátku (tedy startu) závodu až do jeho konce.