HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

BĚŽECKÁ PORADNA: Zdeněk Kříž odpoví na vaše dotazy

BĚŽECKÁ PORADNA: Zdeněk Kříž odpoví na vaše dotazy

Zdeněk Kříž, aktuálně nejlepší český ultra horský běžec vám poradí a odpoví na vaše dotazy týkající se tréninku, výživy a vybavení týkajících se běhání v horách.

Zdeněk Kříž odpovídá na vaše dotazy

Zdeněk je velmi zkušený a léty prověřený sportovec a běžec, který se specializuje na dlouhé běžecké závody v horách. Připravili jsme pro vás tedy běžeckou poradnu, kde mu můžete klást podrobné dotazy týkající se tréninku, výživy a všeho s tímto souvisejícím.

Pravidla:

Dotazy pište do komentářů přímo pod článkem.

Pokládejte konkrétní dotazy, ideálně podložené nějakými fakty, aby Zdeněk  mohl odpovědět a mělo to smysl nejen pro vás, ale třeba i pro ostatní čtenáře. Nepokládejte tedy dotazy typu: „Jak se mám zlepšit v běhu do kopce.“

Poradna bude aktivní od  5. 4. 2017  do 19. 4. 2017. Veškeré dotazy položené v tomto termínu Zdeněk zodpoví.

Představení Zdeňka Kříže

Zdeněk Kříž je sportovec, který si prošel hned několika sporty najednou. Zdeněk pochází z vesnice Hodice na Českomoravské Vysočině poblíž Telče a jeho cesta k běhání vedla přes spoustu sportů jako skialpy, fotbal, hokej, ale také horská cyklistika, z nichž většinu z nich dělal na vrcholové úrovni. V mládí si ale prošel kvalitní atletickou průpravou v Jihlavě, z které, jak sám tvrdí, těží dodnes.

V současné době se naplno věnuje běhání v horách, ke kterému má obecně velmi blízko, žije a pracuje totiž v Krkonoších na chatě Spindler. Jeho specializací jsou ultratraily a Ultra SkyMarathony. Jeho trenérkou je paní Jaroslava Grohová, která dohlíží nad jeho přípravou na všechny vrcholné akce. Loni se například stal mistrem České republiky na trati Ultra SkyMarathonu a na Mistrovství světa, které se konalo v Pyrenejích, doběhl ve stejné disciplíně na nádherném 5. místě.

To vše postupně směřovalo k tomu, že se následně na na podzim 2016 stal součástí Buff PRO týmu, jehož členové jsou světové hvězdy jako Američan Anton Krupička nebo Španělka Núria Picas. V letošní sezoně ho tedy budeme sledovat především na závodech v zahraničí.

Buff

Běžeckou poradnu jsme připravili ve spolupráci se španělskou značkou Buff, jejímž ambasadorem je Zdeněk Kříž. Společnost Buff sídlí ve španělské Barceloně a specialuzuje se na výrobu multifunkčních šátků a dalších sportovních doplňků.

Michaela Gladišová

Míša dělala spoustu sportů od atletiky přes jízdu na koni a trekking až po běhání. Posledních 5 let se ale věnuje výhradně běhání. Nejraději běhá v přírodě a v horách se svým manželem nebo kamarády. Vystudovala mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze, ale už při studiu věděla, že její životní cesta bude spojena s během.

Komentáře

Přidejte se k diskuzi

Odpovídáte na komentář: