Bakov nad Jizerou: běžecká trasa se startem na hradu Zvířetice

Bakov nad Jizerou: běžecká trasa se startem na hradu Zvířetice

Turistický region
Český ráj
Kraj
Středočeský
Délka trasy (km)
21
Povrch
Převážně terénní
Převýšení (m)
265

Zřícenina hradu Zvířetice, jezdecká stáj Páterov, hájenka Bílý kámen, Bílý kříž, údolí Klokočky a Malá Bělá - na tato místa Vás zavede půlmaratonský, převážně rovinatý okruh v krásné přírodě borovicových lesů Máchova kraje.

Nacházíte se na netradiční zřícenině hradu Zvířetice, v letním období se zde konají tábory a klání udatných rytířů v dobových kostýmech. Hradní věž je opatřena schůdky a slouží jako rozhledna, nic se tu neplatí. Vaše první kroky vedou po polňačce s modrým značením do vesnice Bítouchov a dále pořád po modré, lesem plným borůvek, hub, posedů a srnčí zvěře až k železničnímu přejezdu do Bělé pod Bezdězem.

Odtud poběžíte následujících 8 km až do údolí Klokočky po zelené turistické značce. Proběhnete okrajovou osadou Bělé pod Bezdězem s farmou Páterov a za pastvinami s pasoucími se koňmi zaběhnete do pohádkově borovicového lesa. U romantické hájenky Bílý kámen zahýbáte doprava a měkoučká pěšina Vás dovede až na rozcestí Bílý kříž. Pokračujete lesní cestou, podél ohrady od daňčí obory. Zanedlouho Vás přivítá křišťálově čisté a ničím neposkvrněné údolí Klokočky, které obohacuje potůček Rokytka.

Po červené značce následuje osada Velký Rečkov, Nová Ves u Bakova a Malá Bělá. Odtud Vás čeká závěrečný úsek po silnici vedle řeky Jizery do Podhradí, s vlakovou stanicí Bakov nad Jizerou. Za nádražím silnici opouštíte a po modré značce zdoláváte poslední půlmaratonské metry až na samotnou zříceninu. Jste vítěz!

GPS souřadnice startu: 50.475277777778, 14.91

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: