Běžecká trasa: neobjevená část Šumavy u Kubovy Hutě

Běžecká trasa: neobjevená část Šumavy u Kubovy Hutě

Turistický region
Šumava
Kraj
Jihočeský
Délka trasy (km)
11.5
Povrch
Přírodní terén
Převýšení (m)
300

Kubova huť není jen výchozí místo na Boubín. Vydáte-li se směrem na západ, proniknete do úžasné oblasti, kde na turisty skoro nenatrefíte.

Kubova Huť. Mnozí ji znají jako nejvyšší položenou železniční zastávku v Česku. Jiní jako nástupní místo na Boubín do Boubínského pralesa. Nádherné lesy a běžecké trasy skýtá však obrovský lesní komplex směrem na západ.

Trasu, kterou lze popisujeme, můžete běžet v různých modifikacích podle vaší výkonnosti nebo momentální chuti. I když jsme stále na Šumavě, profil není nikterak náročný, jak v jiných částech. Chvíli běžíte po rovince, jindy do mírného kopce, vysloveně „zalamováků“ na trase naleznete jen pár. Budete naprosto fascinováni přírodou: chvíli běžíte v blízkosti malého rašeliniště, poté vás míjí bukový les, jindy vysokohorský les s nízkými stromy. Pokud zastavíte, uslyšíte hučet i horské bystřiny. Povrch trasy je také proměnlivý. Štěrkované či asfaltové silničky se mění v menší cesty a pěšinky. Na trase najdete několik přístřešků, kde se můžete občerstvit.

Přidat si pár set metrů nebo kilometrů můžete na více místech: doporučujeme navštívit i pramen Volyňky, Vlčí kámen, Světlou horu či Obří horu.

GPS souřadnice startu: 48.9832325, 13.7718236

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: