Běžecká trasa: Plzeňský citytrail podle Tomáše Bystřického

Běžecká trasa: Plzeňský citytrail podle Tomáše Bystřického

Turistický region
Plzeňsko
Kraj
Plzeňský
Délka trasy (km)
12
Povrch
Převážně terénní
Převýšení (m)
207

Tréninková trasa Tomáše Bystřického – zahrnuje různé druhy terénu a nabízí také skvělé výhledy na město Plzeň (12km/250m+).

Start i cíl trasy je za obchodním domem Plaza, kde jsou i garáže s 3h parkováním zdarma.

Vybíháme od amfiteátru přes řeku a za plotem doleva skrz chatovou osadu k Plzeňské ZOO. U ní běžíme po parkovišti a za ním kousek po silnici s mírným provozem, ta se napojuje na frekventovanější, kde je třeba dát pozor, ale asi jen 200m. Za zastávkou odbočíme doprava a po chvilce z asfaltu stoupáme nahoru do lesa, až se napojíme na zelenu TZ. Po ní pokračujeme po kraji až na roh lesa, kde se odpojíme doleva dolů a kopírujeme trať místního závodu Okolo Zámečku.

Dále podle vyznačené trasy mezi domky v Radčicích až do údolí Pod Sylvánem. Vybíráme cestičku kopírující potůček, která se za dřevěným mostkem zahne doprava. Pokračujeme lesem, není kam uhnout, pod dráty vysokého napětí, cesta začne přes dvě zatáčky více stoupat až k závoře před prašnou cestou. Po ní se dáme doleva opět po zelené TZ a z ní u rozcestníku doprava.

Od potůčku v podstatě pořád stoupáme až sem a na vrch Sylván. Na asfaltu pod Sylvánem odbočíme doprava a po klesání se napojíme opět na zelenou TZ a prašnou cestu v poli. Doběhneme na stejný roh lesa jako dříve a opět zatáčíme doleva k sídlišti Vinice. Přes něj můžeme proběhnout jakoukoliv cestou a vždy vyběhneme nad Lochotínským amfiteátrem a parkem, který seběhneme dolů a přes silnici vedoucí k ZOO pokračujeme po známé plzeňské „kilometrovce“ směr Plaza. Abychom neběželi stejnou cestou i zpět tak v polovině zahneme doleva a k obchoďáku doběhneme obloukem z druhé strany.

GPS souřadnice startu: 49.738333333333, 13.373611111111

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: