Běžecká trasa podél toku Labe z Kostelce do Neratovic a po druhém břehu zpět

Běžecká trasa podél toku Labe z Kostelce do Neratovic a po druhém břehu zpět

Turistický region
Střední Čechy - Polabí
Kraj
Středočeský
Délka trasy (km)
16
Povrch
Převážně terénní
Převýšení (m)
98

17 km rovinatý okruh převážně po měkkém povrchu okolo řeky Labe.

Okruh začíná na náměstí Komenského v Kostelci nad Labem. Odtud trasa kopíruje zelenou turistickou, která Vám pomůže vymotat se z města k řece Labi. Dále poběžíte po proudu vody, tedy směr Severní moře.

Až skončí chatky a přeběhnete mostek přes potůček, zelená Vám ukazuje vlevo. Vyjetou cestou oběhnete slepou zátočinu a příjemnou stezkou pokračujete do Lobkovic. Hned na kraji této vesnice stojí volně nepřístupný Lobkovický zámek, když ale zpomalíte, můžete alespoň přes plot nakouknout do jeho areálu.

Proběhnutím Lobkovic vyměníte zelenou značku za modrou. Ta s Vámi v Neratovicích obkrouží kolem supermarketu a dostane Vás zpátky k řece. Už vidíte železniční most, ze kterého je hezký pohled na místní hydroelektrárnu. Hned na jeho konci seběhněte schůdky a rázem Vaše cesta nabírá opačný směr. Odtud se držte cyklistické značky, pomocí které proběhnete posledními ulicemi Neratovic a napojíte se zpátky k Labi.

Zrychlete tempo, máte před sebou nerušených 6 km po krásné cestě okolo vody. Most, po kterém se dostanete zpátky do Kostelce, je vidět už z dálky. Máte v nohách 17 km! Gratuluji.

GPS souřadnice startu: 50.230277777778, 14.588333333333

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: