Běžecká trasa pro náročné běžce a milovníky kraje Vysočina

Běžecká trasa pro náročné běžce a milovníky kraje Vysočina

Turistický region
Vysočina
Kraj
Vysočina
Délka trasy (km)
48
Povrch
Převážně terénní
Převýšení (m)
897

Členitý a dlouhý běh pro náročné běžce. Trasa začíná v Přibyslavi a míří přes vesničky, pole a lesy napříč nehostinnou Českomoravskou Vysočinou kolem robustního hradu Lipnice nad Sázavou až nad Sázavu do Světlé.

Výchozí místo této dlouhé a členité trasy je od zámku v Přibyslavi, v zámeckých prostorách je zde možnost shlédnout hasičské muzeum, které tu má své stálé místo. Z města začínáte po modré turistické značce, která Vás zahřívacích 10 km povede zvlněným terénem vysočinské krajiny až do Šlapanova. Za touto pohlednou obcí Vás otestuje první ostřejší stoupák, po zelené značce vybíháte na kopec Vysoká, z jehož severního úbočí padá svah místního skiareálu a na západ od Vás se otevírá široký výhled do zaoblené Vysočiny – pod nebesy se vlní pole, louky znějí všemi barvami a v dáli houstne les. Tato zvlněná krajina posetá malebnými vískami, posedy a hospodářskými usedlostmi Vás bude obklopovat po celou dobu běhu.

Pod kopcem z obce Vysoká berete žlutou turistickou a polními, lesními, lučními a vesnickými cestami, stezkami a pěšinami se kopcovitou Vysočinou přibližujete od dědinky k dědince až k mocnému strážnému hradu Lipnice nad Sázavou. Konají se zde prohlídky a kulturní akce, hrad je opravdu mohutný, a jestli jste ho zdolali, tak Vás už nic nezastaví. Cílová Světlá nad Sázavou s velkolepým zámeckým areálem se od Vás nachází už jen 10 km, cestou budete klesat příjemným lesním terénem s měkkým povrchem po modré turistické značce. Zpět do výchozí Přibyslavi je možnost se vrátit ze Světlé vlakem. Uběhli jste 50 vysočinských km, gratuluji Vám!

GPS souřadnice startu: 49.574444444444, 15.741111111111

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: