Brno: běžecká trasa přes krásné lesy v okolí Velké Baby

Brno: běžecká trasa přes krásné lesy v okolí Velké Baby

Turistický region
Brno a okolí
Kraj
Jihomoravský
Délka trasy (km)
18
Povrch
Převážně terénní
Převýšení (m)
594

Ačkoliv je Brno druhé největší město v ČR, nachází se v jeho okolí neuvěřitelné množství lesů i kopců, kde se vyřádí i trailoví běžci. Tato trasa vás zavede do lesů kolem vrcholu Velká Baba severně od Brna směrem Kuřim.

Terén / technická náročnost: jedná se o běhatelné traily a zpevněné lesní cesty bez větší technické náročnosti. Na trase se nachází několik krátkých asfaltových úseků.

Trasa: ze zastávky Přívrat nedaleko čtvrti Královo Pole se vydáte prudkým trailovým stoupáním směrem na Palackého vrch. Následně na vás čeká krásná trailová pasáž přes vyhlášené Medlánecké vrchy. Po několika stech metrech asfaltu vás trasa rychle zavede zpět do lesa, kde začne dlouhé a táhle stoupání po žluté turistické značce na vrchol Velká Baba, po které budete pokřacovat směrem na Kuřim až k rozcestí Pod Sychrovem. Přes vesnici Jinačovice se vrátíte zpět pod vrchol Velké Baby a následně si užijete krásný seběh zpět do Brna. Po překonání krátkého asfaltového úseku budete již opět stoupat prudkým terénním stoupáním na Palackého vrch, odkud vás čeká pouze seběh zpět na Přívrat.

GPS souřadnice startu: 49.218333333333, 16.573611111111

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: