Brno: trailová běžecká trasa s poctivým převýšením

Brno: trailová běžecká trasa s poctivým převýšením

Turistický region
Brno a okolí
Kraj
Jihomoravský
Délka trasy (km)
20
Povrch
Převážně terénní
Převýšení (m)
760

Tato krásná a náročná trasa Vás zavede přímo ze srdce Brna do lesů v okolí. Během 20 kilometrů vás nejspíše překvapí velké převýšení (nastoupáte slušných 760 metrů!), ale především neuvěřitelné traily doslova pár minut od centra velkoměsta.

Terén / technická náročnost: jedná se o běhatelné traily, zpevněné cestičky, na trase je minimum asfaltu, některé pasáže na Kamenném vrchu jsou za mokra technicky náročnější

Trasa:Mendlova náměstí se vydáte směrem na Poříčí a následně začnete skrz Kamennou kolonii stoupat až do kopců „v Kamence“. Jakmile se napojíte na zelenou turistickou značku, máte vyhráno. Jste na krásných trailech přímo nad brněnským výstavištěm. Po přeběhnutí Pisáreckého tunelu budete pokračovat dále do lesů „u Myslivny“, načež vás čeká prudký seběh zpět ke Svratce, abyste jen o pár minut později nastoupali další stovku výškových metrů do Obory Holedná. Tam na vás čeká nespoutaná příroda a s trochou štěstí potkáte i jeleny, muflony či další divokou zvěř. To vše pár minut klusu od centra Brna!

GPS souřadnice startu: 49.190833333333, 16.594444444444

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: