Broumovsko: běžecká trasa přes stolovou horu Ostaš

Broumovsko: běžecká trasa přes stolovou horu Ostaš

Turistický region
Kladské pomezí
Kraj
Královéhradecký
Délka trasy (km)
9
Povrch
Převážně terénní
Převýšení (m)
407

Z Dědova na vrchol Ostaše (700 m n.m.) s odbočkou na Kočičí hrad.

Z Dědova vyběhneme po červené značce směrem na západ, podběhneme viadukt a stoupáme dokola kopce hezkým lesem. Z údolí Klučanky začneme úvozem stoupat ke skalám. Odbočku na sluj Českých bratří si nesmíme nechat ujít a proběhnout si skalní město rozhodně stojí za to.

Vrátíme se na červenou a dorazíme do Ostaše, odkud vystoupáme po modré nahoru do skalního bludiště. Krásné výhledy a pohledy na skály jsou odměnou za předchozí stoupání. Tato část trasy je nejhezčí a neustálé mírné vlnění trasy, zatáčení, sebíhání a poskakování po skalách a kamenech se vám zaručeně budou líbit. Nakonec doběhnete ke Kočičímu hradu, což není hrad, ale velmi členitá skála s mnoha úzkými průlezy, které si taky určitě užijte.

Seběhneme zpět do vesnice a po modré pokračujeme okolo kopce ke studánce Samaritánka. Pokračujeme dále a po chvíli klesání se značka odpojuje z větší cesty (vede dál rovně). My zde odbočíme doprava po méně používané lesní cestě a ještě 350 m běžíme lesem. Pak už uvidíme domky, kolem kterých se dostaneme zpět na červenou a do Dědova.

GPS souřadnice startu: 50.561388888889, 16.188055555556

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: