Českou Kanadou na hrad Landštejn: běžecký okruh z města Slavonice

Českou Kanadou na hrad Landštejn: běžecký okruh z města Slavonice

Turistický region
Jižní Čechy
Kraj
Jihočeský
Délka trasy (km)
25
Povrch
Převážně terénní
Převýšení (m)
488

Okruh dlouhý 25km v neposkvrněné krajině České Kanady, mezi historickým městem Slavonice a pevným hradem Landštejn.

Jste se v historickém jádru jihočeského města Slavonice, v jehož srdci se nachází jedno z nejkrásnějších náměstí na celém světě! V horní části náměstí se vypíná vyhlídková věž se 172 schody, ze které si bohaté náměstí s renesančními měšťanskými domy užijete ještě více. Typickým folklorem v oblasti Jižních Čech je tvorba keramiky a právě Slavonice s nedalekou vesničkou Maříž jsou jejím epicentrem. Najdete zde keramické dílny pro veřejnost a umělecké ateliéry, jejichž kouzelné výrobky se prodávají po krámcích v celých Jižních Čechách.

Náš okruh vede zvlněným terénem divoké krajiny České Kanady a jeho vyvrcholením je mohutný hrad Landštejn, ke kterému Vás dovede červená turistická značka. Celou cestu budete míjet skalní balvany, kamenné hřiby a rybníky, z nichž některé mají zábavné názvy: Vožralý, Punčoška, Dědkův a Jalovec.

Příroda České Kanady je posetá vojenskými řopíky, jež jsou součástí bývalého obranného opevnění Československé republiky. Muzeum opevnění se nachází ve zrekonstruovaných, vojenských objektech Pevnostního areálu na trase Vaší červené značky, zhruba 2 km za Slavonicemi. Na Landštejně můžete jít na prohlídku, nebo se pobavit kulturním představením na nádvoří. Pod hradem berete žlutou a nedotčenou krajinou České Kanady běžíte přes vesničku Stálkov až k rozcestí „U velkého rákosního rybníka“. Tam žluté značení opouštíte a zahýbáte doprava na Graselovu stezku, která prvních 1,5 km vede společně se zelenou. Tato stezka nese svůj název po legendárním loupežníkovi Johannu Georgu Grasselovi a přivede Vás do polí před Slavonicemi, kde na poutním místě stojí osamocený kostel Božího Těla, od kterého seběhnete křížovou cestou zpátky do města.

GPS souřadnice startu: 48.997222222222, 15.351944444444

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: