Davle: běžecká trasa nejen přes Smetanovu vyhlídku od Tomáše Zahálky

Davle: běžecká trasa nejen přes Smetanovu vyhlídku od Tomáše Zahálky

Turistický region
Střední Čechy - západ
Kraj
Středočeský
Délka trasy (km)
31
Povrch
Převážně terénní
Převýšení (m)
902

Trasa vás provede kolem Vltavy na Smetanovu vyhlídku, dále uvidíte Slapskou přehradu. Pak trochu technický seběh do Štěchovic a cíl v Davli.

Z vlaku vystoupíme v Petrově u Prahy. Přes most, vlevo po silnici a u lesa se napojíme na zelenou značku kolem vrchu Medník. Kdo má rád pořádné stoupání, přijde si na své. Převažuje příjemný lesní povrch sem tam s kořeny. Seběh, místy štěrk pak asfalt, do Třebsína, kde je možnost občerstvení v hospodě (5 km). Pak po žluté a přes louku na Smetanovu vyhlídku (6 km). Dole u Vltavy uvidíte například osadu Ztracenka, vede tam pěkná naučná stezka, po které někdy příště.

Pokračujeme po žluté, parádním přírodním seběhem. Co jsme ztratili, zase pozvolna nastoupáme. V Teletíně pozor, žlutá značka je asi po půl kilometru neschůdná a zarostlá. Pokračujte po silnici na Vysoký Újezd. Odbočíme doprava na modrou značku. Kde po chvíli čeká mírný seběh po louce a za rozcestím kratší výběh lesem. Za Rabyní spadneme k hrázi Slapské přehrady.

Třebenice (18 km) u autobusové zastávky obchod a restaurace. Po modré zhruba dvou kilometrové stoupání převážně po asfaltce. Odbočíme na červenou značku a ještě jeden menší kopeček. Pak se pustíme po celkem dobré lesní cestě z kopce. Jak cesta odbočí doprava, pozor, asi 400m úsek s kameny a prudkou zatáčkou. A jsme ve Štechovicích (24 km). Možnost občerstvení, několik hospod, obchod a případně autobusy na Prahu.

Přes most a stoupání po dlažebních kostkách, dále po zelené na Hradišťko. Poslední výběh a seběh do Petrova, najde se tu hospoda a občerstvení (29 km), sem tam horší povrch. Místo čekání na vlak pokračujeme tentokrát podél Sázavy do Davle. Začátek přírodní, pak velké ploché kameny a mezi chatkami asfaltka. Buď rovnou na nádraží, nebo u přejezdu vpravo na jedny schody. Přes most, zase možnost občerstvit se v hospodě nebo si něco koupit v Davli (31 km). Nevynecháme most u Remagenu, tedy ten filmový. A jsme na nádraží v cíli cesty. Vlaky jedou po 12té hodině a pak od 15ti hodin zhruba po hodině, hodině a půl až do 21 hodiny na Prahu.

GPS souřadnice startu: 49.879444444444, 14.428333333333

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: