HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Jeseníky: běžecká trasa ze sedla Ramzová – přes Lesní bary až na Smrk!

Jeseníky: běžecká trasa ze sedla Ramzová – přes Lesní bary až na Smrk!

Turistický region
Jeseníky - západ
Kraj
Olomoucký
Délka trasy (km)
17
Povrch
Převážně terénní
Převýšení (m)
659

Trail do kopce z kopce po Lesních barech.

Trasa začíná u rozcestníku a skoro celá je značená. Na rozehřátí nás čeká první stoupání, které pod hotelem Panorama zatáčí doprava a po vachrlaté vrstevnici a pěkné lesní cestě, nás zavede po cyklotrase až do Horní Lipové. Zde se po asfaltce držíme po levé straně a při mírném stoupání doběhneme až k Lesnímu baru (všuse jsou značky tohoto unikátu). Zde je možnost se občerstvit. Funguje to tu jako samoobsluha, co si sníte a vypijete, následně zaplatíte vhozením patřičného obnosu do kasičky.

Od tud jsou dvě varianty. Buď podrtit pěšinu přímo nad barem a nebo si to oběhnout po asfaltce. Obě varianty se schází u druhého Lesního baru, kde je „pouze“ voda. Na rozcestí Luční vrch zatočíte opět do leva, kde Vás čeká jedno z posledních stoupání. U Útulny Mánes se napojíte na žlutou turistickou trasu a příjemnou lesní cestu. Jakmile trasa přestane stoupat, tak už máte to nejtěžší za sebou. Teď už opět jen po vachrlaté vrstevnici až na Smrk. Zde už stromy rostou sporadicky a je možnost krásných výhledů. Dále po červené značce si užijete parádního seběhu přes dva malé vrcholky. Vyběhnete opět za hotelem Panorama a můžete si to krásně doklusat z kopce až do cíle.

GPS souřadnice startu: 50.193333333333, 17.0625

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: