Karlovy Vary: lázeňská běžecká trasa s Heinrichem von Mattoni

Karlovy Vary: lázeňská běžecká trasa s Heinrichem von Mattoni

Turistický region
Západočeské lázně
Kraj
Karlovarský
Délka trasy (km)
15
Povrch
Převážně terénní
Převýšení (m)
653

Z Karlových Varů za nezapomenutelným zážitkem do totálně zchátralých Lázní Kyselka, které byly jedny z nejmalebnějších v celé Evropě.

Jste v Karlových Varech u vstupu do kostela sv. Máří Magdalény. Při seběhu schodů můžete procvičit lifting. V ulici z boční strany kostela se napojíte na červenou turistickou značku, která Vám bude průvodkyní až do cíle trasy v obci Kyselka.

Hned u kostela začíná stoupák ulicemi Karlových Varů. Ulice lemují velké zahrady s majestátními vilami a rozvětvenými stromy. Na konci poslední ulice zaběhnete do lesa, stoupák ale nekončí. Celá trasa povede drsným terénem na pomezí Doupovských hor a Slavkovského lesa. Budete často stoupat a klesat, rozdíl mezi nastoupanými a seběhnutými metry se na celé trase však vyrovná, protože Karlovy Vary i obec Kyselka leží v údolí při řece Ohři. Běžte prostě lesem po červené. Při přeběhu Pražské silnice buďte velmi opatrní, auta jedou velmi rychle a Vy nemáte moc dobrý rozhled.

Lesem pokračujete dále, pod Šemnickou skálou po pár silničních metrech a po polňačce do vesnice Beraní Dvůr a Dubina. Z Dubiny jsou to do cíle poslední 3 km cestou lesem nad údolím řeky Ohře. Jestliže budete mít v nohách dostatek sil, můžete si Váš běh prodloužit o 1,5 km krpálem do 582 m n.m. k volně přístupné kamenné rozhledně Bučina a stejnou cestou, 1,5 km seběhem zpět. Rozhledna za války sloužila jako vojenská pozorovatelna a Vy z ní teď budete moci skrz letité buky, podle kterých nese svůj název, pozorovat cílovou obec Vaší trasy, na jejíž prohlídku si vyhraďte minimálně 1,5 hodiny čas.

V Lázních Kyselka totiž nebudete věřit svým vlastním očím. Návštěva těchto zruinovaných objektů, které za časů jejich otce Heinricha von Mattoni tvořily jedny z nejkrásnějších lázniček v Evropě, pro Vás bude intenzivním zážitkem! Toto místo vyvolává hlasité reakce, ostré soudní spory a je předmětem mnoha nekonečných internetových diskuzí.

POZOR: Z této oblasti mám několikrát potvrzenou osobní zkušenost, že se v tamních lesích volně pohybují zatoulaní psi. Jestliže neběháte rychleji než pes, nedoporučuji běžet sólo.

GPS souřadnice startu: 50.221666666667, 12.8825

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: