Křivoklátsko: běžecká trasa z Berouna na Křivoklát

Křivoklátsko: běžecká trasa z Berouna na Křivoklát

Turistický region
Střední Čechy - západ
Kraj
Středočeský
Délka trasy (km)
24
Povrch
Převážně terénní
Převýšení (m)
707

Tradiční turistická trasa, vedoucí po červené značce z Berouna až na hrad Křivoklát, kde bylo nachozeno tisíce kilometrů.

Start této tradiční, 25 km dlouhé trasy je na Husově náměstí v Berouně. Až do Roztok, které se na řece Berounce rozprostírají 2 km před hradem Křivoklát, je celá trasa značena červenou turistickou značkou a vede po lesních a polních cestách a přes vísky rozlehlého křivoklátského polesí.

Za Berounem můžete vystoupat na zajímavou cihlovou rozhlednu „Děd“, která vypadá jako šachovnicová věž. Rozhledna je celoročně volně přístupná, má 56 schodů a výhled do krajiny stěžují vzrostlé stromy. Z rozhledny seběhnete zpět na rozcestí k červené značce a pokračujete lesem do dědinky Lísek a polňačkou do Hudlic, které jsou rodištěm národního obrozence Josefa Jungmanna. Za nimi vybíháte na hřeben Krušné hory a prudším seběhem míříte do Nového Jáchymova, který je kousek za polovinou celé trasy.

Odtud Vás čeká pěkný lesní úsek ke klidnému Leontýnskému zámečku. Ten bohužel není veřejnosti přístupný, můžete jen nakouknout skrz bránu. Dále klesáte lesem do údolí řeky Berounky. Na mostu v Roztokách berete do závěrečné pasáže žlutou značku a přes známé Paraplíčko na skále nad řekou finišujete po úzké vyhlídkové cestičce na hrad. Z Křivoklátu je možnost vrátit se do Berouna zpět vlakem, který jezdí zhruba jednou za 2 hodiny.

GPS souřadnice startu: 49.966944444444, 14.086111111111

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: