Krkonoše: běžecká trasa k prameni Labe

Krkonoše: běžecká trasa k prameni Labe

Turistický region
Krkonoše a Podkrkonoší
Kraj
Královéhradecký
Délka trasy (km)
21
Povrch
Převážně terénní
Převýšení (m)
816

Vrcholový výběh k prameni Labe a zpět podél jeho proudu.

Běžecká trasa začíná na dolní stanici lanové dráhy Medvědín. Jelikož celá trasa má 21 kilometrů, tak doporučuji nejnáročnější úsek celé trasy (výstup na vrchol Medvědín) vyjet lanovkou. Ušetří vám to spoustu energie (-5 km), času a námahy (té bude ještě dostatek). Komu nevadí si více máknout, tak po červeném značení se dostane na to stejné místo. Odtud pokračujeme dále přes Šmídovu vyhlídku na údolí toku Labe až k Mohyle Hanče a Vrbaty. Déle opět po červené kolem Hančova pomníku, na Ambrožovu vyhlídku až k Labské boudě.

Zde se můžeme občerstvit. Můžeme si zde také nechat věci a oběhnout si okruh po modré a žluté přes Labské louky a cíl trasy pramenu Labe. Po červeno – zelené se dostaneme od pramene zpět k Labské boudě.

Přichází velice náročný technický úsek o délce asi 500 – 1000 metrů po kamenech z prudkého kopce dolů kolem vodopádů, které vytváří Labe. Jakmile se dostaneme do údolí, tak je cesta naprosto dokonalá. Po toku Labe po krásné lesní cestě vedle řeky pokračujeme kolem Pudlavskýho, Malého Labského, Medvědínského, Dvorského vodopádu až zpátky do Špindlerova Mlýna.

GPS souřadnice startu: 50.733611111111, 15.606944444444

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: