Ladermon Trail: po stopách běžeckého závodu krajinou Nízkého Jeseníku

Ladermon Trail: po stopách běžeckého závodu krajinou Nízkého Jeseníku

Turistický region
Střední Morava
Kraj
Olomoucký
Délka trasy (km)
14
Povrch
Přírodní terén
Převýšení (m)
450

Proběhneme si závodní trať nejkratší distance stejnojmenného závodu pyšnícího se titulem Běžecká perla roku 2021.

Ladermon je postava z místní legendy, a tak není divu, že vybíháme od starobylého fortu – jedné z pevnůstek, které kdysi tvořily mohutný prstenec opevnění okolo Olomouce. Naštěstí se však zde stavělo i později, takže kromě dávného vojenského objektu tady dnes stojí i rekreační areál Chata pod Věží – místní restaurace a venkovní zahrádka přijde po doběhu víc než vhod.

Fort i rekreační areál najdeme v lesích necelý kilometr nad Radíkovem (příměstská část Olomouce). Z důvodu zákazu vjezdu je ale lepší zaparkovat dole v Radíkově a výšlap nahoru pojmout jako zahřívací fázi. Profil samotné trasy se hezky střídá a má všechno – stoupání, seběhy, klikaté trailové i delší tempové lesní a polní úseky. Vyplatí se mít trasu stáhnutou do hodinek nebo mobilu – jen s turistickým značením si tady nevystačíme.

Kvůli specifické úpravě trasy v den závodu je tato „tréninková“ verze o kilometr kratší než ta závodní. I tak ale díky svému převýšení dá zabrat. Odměnou je pak pohyb v nádherné přírodě na pomezí Hané a Nízkého Jeseníku.

Záměrem pořadatelů bylo udělat závodní trať z pohledu běžce sice náročnější, ale zároveň i pestrou a „hravou“. Nakolik se jim to podařilo, je nejlepší vyzkoušet přímo v praxi. A pokud se chceš na závěr proběhnout i samotným fortem, včetně tajemné spojovací chodby – máš možnost vždy jednou za rok na podzimním Ladermon Trailu!

GPS souřadnice startu: 49.6424635, 17.3685372

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: