Loštice: běžecká trasa s příchutí tvarůžku

Loštice: běžecká trasa s příchutí tvarůžku

Turistický region
Střední Morava
Kraj
Olomoucký
Délka trasy (km)
17
Povrch
Převážně terénní
Převýšení (m)
271

Trať vede krásnou přírodou na dohled hradu Bouzov v regionu obce Loštice.

Trasa vede od Městského úřadu v Lošticích po modré turistické značce lesními cestami až na okraj obce Jeřmaň. Odbočuje ostře v pravo(asfalt asi 400m). Za mostem přes řeku Třebůvku vlevo a po cca 50metrech mírně vpravo na lesní cestu a po ní do obcí Lechovice a Pavlov. Po doběhnutí na křižovatku silnic v Pavlově mírně vlevo mezi domy polní cestou k lesu. Pokračovat lesími cestami ke hrázi rybníčka a pokračovat podél parkurového závodiště k Žádlovicím. Na křižovatce odbočit vpravo a po padesáti metrch pokračovat vlevo kolem rybníka zpět do Loštic .

Trasa se téměř shoduje s trasou Ultramaratonu Borák – Za Loštickým tvarůžkem. Před obcí Lechovice je dobré se zastavit a pokochat se výhledem na Hrad Bouzov . Při vbíhání do Loštic se vám otevírá možnost navštívit Loštickou Synagogu,a na náměstí se občerstvit buď v hotelu nebo naproti radnice v restauraci u Rytíře případně v kavárně U Lišky Bystroušky. Na náměstí je velká prodejna výrobků Tvarůžkáren a směrem ke kostelu Tvarůžková cukrárna.

Většina trasy vede lesními cestami a pomůckou v navigaci je ze začátku modrá turistická značka a posleze značka ve tvaru šipky složená ze tří bílých proužků ,kterou je značen turistický pochod Za Loštickým Tvarůžkem(Pozor neběžíte ve směru těchto šipek, ale proti nim!)

GPS souřadnice startu: 49.744722222222, 16.9275

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: