Lunch run aneb běžecká trasa přes Nusle, Vyšehrad a Podolí

Lunch run aneb běžecká trasa přes Nusle, Vyšehrad a Podolí

Turistický region
Praha
Kraj
Praha
Délka trasy (km)
6
Povrch
Převážně asfaltový
Převýšení (m)
145

Nestíháte si přes týden pořádně zaběhat? Možná vám tato trasa přinese řešení. Vybíháme na ni s kolegy místo oběda a vede přes Nusle, Vyšehrad a Podolí. Zkuste si u vašeho zaměstnání také najít tu vaši.

S několika kolegy jsme se rozhodli, že se přihlásíme na Pražský maraton a poběžíme jej jako štafetu. Na společné výběhy není čas, a tak nás napadlo jít si hromadně zaběhat místo oběda. Náš okruh má cca 7 km a i se sprchou nám zabere hodinu. Ochotní kolegové donesou z restaurace oběd v krabičce (nebo vám jej připraví hodná manželka), zdržení tak máte minimální, místo uspávací pivka k obědu si krásně pročistíte hlavu a k pracovnímu stolu zasednete s novým elánem a nadšením.

Z Nuslí nejprve stoupáme k Vyšehradu, podběhneme pod Nuselským mostem a už nás vtáhnou křivolaké uličky historického hradiště. Odtud sbíháme dolů do Podolí, kde si na chvilku užijeme i Vltavu. Kousek za bazénem nás již čeká výživné stoupáníčko ve formě schodů. Užíváme si krásné výhledy a už se před námi vyloupnou Kavčí hory s obrovskými vysílači. Proběhneme parkem Na Pankráci, přes sídliště  a kolem vozovny. Na závěr nás čeká kolečko kolem věznice Pankrác, seběh ulicí Táborskou a jsme v cíli.

Třeba pro vás bude náš obědový běh také inspirací.

GPS souřadnice startu: 50.061944444444, 14.437222222222

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: