Olomouc: běžecká trasa kolem jezera Poděbrady

Olomouc: běžecká trasa kolem jezera Poděbrady

Turistický region
Střední Morava
Kraj
Olomoucký
Délka trasy (km)
10
Povrch
Převážně asfaltový
Převýšení (m)
62

Nenáročná tréninková trasa po cyklostezkách, přes louky a kolem rybníka Poděbrady s výhledy olomoucké dominanty Klášterní hradisko, chrám sv. Václava nebo Svatý kopeček.

Trasa vybíhá z malebného Mrštíkova náměstí (Hejčín – Olomouc) po hejčínské cyklo- a inline stezce, vedoucí napříč poli s výhledy na Klášterní hradisko, Svatý kopeček nebo chrám sv. Václava. Z inline stezky se trasa odpojuje a pokračuje přes louku s častými mokřady (přes ně vedou dřevěné chodníčky) na parkoviště u rybníku Poděbrady. Nejhezčí část trasy lemuje břeh rybníka, v jarních měsících na hladině kvetou lekníny a mou oblíbenou denní dobou pro výběh je podvečer, kdy západ slunce barví hladinu do odstínů růžové až rudé.

Po oběhnutí rybníka se trasa napojí na cyklostezku, vedoucí z Litovle do Olomouce, a vede dál podél trati kolem Moravských železáren až do olomoucké čtvrti Řepčín. Tady je možná ještě zastávka na hřišti s hrazdami a dalšími možnostmi k protažení a posilování.

Pak už jen prolézt brankou na konci dětského hřiště, proběhnout podivným pralesem a skrz branku ve zdi do Mojmírovy ulice, která malými domečky s předzahrádkami dýchá takřka vesnickým klidem. Zbývá už jen kousek po chodnících zpátky na malebné Mrštíkovo náměstí (úplně na konci náměstí je možné zaparkovat, stejně jako u Mlýnského potoka na křižovatce ulic Břetislavova a Martinova, nebo případně u samotného rybníka, čímž si lze trasu libovolně zkracovat).

GPS souřadnice startu: 49.609444444444, 17.235277777778

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: