Rakovnická pahorkatina: běžecká trasa okolo řeky Střely

Rakovnická pahorkatina: běžecká trasa okolo řeky Střely

Turistický region
Plzeňsko
Kraj
Plzeňský
Délka trasy (km)
22
Povrch
Přírodní terén
Převýšení (m)
561

Přírodní půlmaratón z kláštera do kláštera - běží se po proudu řeky Střely z památkově bohatého Rabštejna nad Střelou a cílem je areál kláštera v Plasích.

Trasa začíná v Rabštejně nad Střelou, ve kterém si vyhraďte nějaký čas na jeho prohlídku. Na jednom místě tam lze totiž vidět zříceniny hradu, kamenný most, zámek, kostel, klášter, židovský hřbitov a několik staveb lidové architektury. Podobně je tomu i v cíli, areál plaského kláštera přímo překypuje kulturním bohatstvím, spolu s hlavní budovou konventu zde můžete navštívit kostel, barokní sýpku a hospodářský dvůr. Je dost možné, že Váš dojem z prohlídky tohoto areálu bude konkurovat vítězným pocitům ze zdolaného 1/2 maratonu, protože klášter v Plasích je opravdu působivé dílo.

Bystřina Střela a divočina, kterou ve směru toku poběžíte, není ale působivá o nic méně. Je to prostě divočina a Vy se stanete její součástí! Nezdivočte ale úplně, čeká Vás totiž těžký terén. Zelená značka, která Vás z Rabštejna dovede až do Plas, vede převážně hned vedle Střely. Místy poběžíte přímo po jejím břehu, budete skákat přes balvany, nebo se proplétat mezi smrkovými větvemi na lesní pěšině s kořeny, těsně vedle ní.

Věřte, že Vaše technika bude řádně otestována. Ani profil trati není plochý. I když v celkovém převýšení více sestoupáte, několikrát se z údolí Střely odpojíte a budete vybíhat k dědinkám nad řekou. Trasa touto romantickou krajinou Vás zavede k okouzlujícím starobylým mlýnům, na lučinách Vás překvapí pozůstatky vojenských bunkrů a poběžíte i kolem chatových osad. Držte se zelené.

GPS souřadnice startu: 50.041944444444, 13.289166666667

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: