SLOVENSKO: přeběh hřebene Malé Fatry

SLOVENSKO: přeběh hřebene Malé Fatry

Turistický region
Slovensko
Kraj
Slovensko
Délka trasy (km)
32
Povrch
Převážně terénní
Převýšení (m)
2648

Náročný ale nádherný přeběh celého hřebene Malé Fatry.

Trasa začíná ve Vrútkách, kde staví i rychlíky jedoucí z Prahy. Vydejte se po zelené značené cestě až ke Klačanské Magure a po ní dál až se spojíte s červenou, páteční trasou, která vede přes hřeben Malé Fatry a po které budeme pokračovat až po zbytek cesty. Stezka pokračuje přes vrcholy Pekelník, Malý a Velký Křiváň a Chleb. Mezi nimi je konečná stanice lanovky, kde si můžete dát pauzu a čaj nebo kafe. 🙂

Následně trasa vede mírným klesáním až k Poludňovému Grúni a k následnému prudkému, ale nikoliv technickému stoupání na Stoh. Odtamtud nás čeká seběh lesem a závěrečné technické stoupání na poslední vrchol, Velký a Malý Rozsutec. Potom už jen pokračujeme seběhem až do Zázrivé, odkud jezdí autobusy zpět do Vrůtek.

Pokud s horami začínáte, je toto ideální trasa – na rozdíl od Tater není Malá Fatra tolik technická. Pokud se bojíte techničtějších pasáží, vynechejte Rozsutes a za Stohem se vydejte po zelené nebo po modré zpět do údolí k Párnici, odkud jezdí vlaky, hlavní páteř vlaků je o kus dál na zastávce Kralovany, kde jezdí rychlíky každou chvíli. Opatrně se zelenou značenou stezkou, v létě může být zarostlejší a špatně viditelná.

GPS souřadnice startu: 49.111388888889, 18.924444444444

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: