SPECIÁL: Po stopách Matterhorn Ultraks

SPECIÁL: Po stopách Matterhorn Ultraks

Turistický region
Zahraničí
Kraj
Ostatní
Délka trasy (km)
49
Povrch
Přírodní terén
Převýšení (m)
3846

Po stopách jednoho z nejpopulárnějších a náročnějších skyrace závodů okolo ikonického symbolu Švýcarska: Matterhorn Ultraks

Trasa začíná v centru města odkud vede po značené stezce na Sunnegu, která je také ideální pro trénink na vertikální kilometr. Od té nejprve krátce seběhneme a poté po značení pokračujeme náročným stoupáním až na nejvyšší bod trasy: 3 100 m.n.m. Gornergrat. Odtud seběhneme přes krásná jezera Riffelsee až do Riffealp a následně po šipkách a klesáním až do údolí směr Furi.

Cestou nás krom nejtechničtějšího seběhu cesty čeká i krásný výhled na říčku Gornera, která se táhne v údolí mezi dvěma masivy a kterou překročíme přes známý vysoký most, Hängebrücke. Z Furi nás čeká další náročné stoupání ke Schwarzee, kde jsou překrásné výhledy a také ideální místo na odpočinek. Následně nás čeká další příjemný seběh až ke Stafelu, kde překročíme říčku a vydáme se vstříc směrem poslednímu stoupání na Höhbalmen.

Při něm se můžeme pokochat nádernými výhledy na Matterhorn již z třetí strany a k tomu osvěžující vodopád a přehradu Zmuttbach. Po stoupání pokračujeme po stezce relativně po vrstevnici až dorazíme do Berggästhausu Trift. Odtud už nás čeká jen pár metrů do kopce a pak závěrečný, techničtější seběh do Zermattu.

Pro 18 km a 30 km variantu se za Sunnegou vydáte po značené stezce rovnou směr Riffealp a odtamtud můžete buďto rovnou zpět do Zermattu nebo seběhnout k Furi a odtamtud si vyjít ještě jedno stoupání ke Schwarzee a odtamtud po značené stezce zpět do města.

GPS souřadnice startu: 46.020555555556, 7.7488888888889

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: