Šumava: běžecká trasa přes lesy a kolem řeky Vydry

Šumava: běžecká trasa přes lesy a kolem řeky Vydry

Turistický region
Šumava
Kraj
Plzeňský
Délka trasy (km)
14
Povrch
Převážně terénní
Převýšení (m)
438

Zaručeně pestrá a malebná trasa, která ve své druhé části vede podél jedné z našich nejkrásnějších řek – řeky Vydry. Začneme v autokempu Antýgl http://www.sumavanet.cz/antygl/, kde se dá zaparkovat, případně dojet autobusem.

Po silnici dojdeme  k Infocentru (+ další parkoviště) Rokyta, pokračujeme dál a podle místních značek “ Klostermannova stezka„. Pozvolna stoupáme krásnou, starou lesní cestou směr Srní. Ještě před Srním se připojíme ke žluté turistické značce a dále už se orientujeme podle tohoto značení. V Srní je několik možností doplnit zásoby, je zde Infocentrum a pěkný rozhled http://www.turistika.cz/mista/turisticke-rozcesti-srni Modrá značka nás dovede na Čeňkovu pilu http://www.hajovnacenkovapila.cz/index.html – místo soutoku řeky Vydry a Křemelné, dále po proudu se pak mění na řeku Otavu.

My ale pokračujeme podél Vydry proti proudu, takže stále mírně do kopce. Zde je škoda spěchat a nevychutnat si to zvláštní kouzlo horské řeky. Mineme Turnerovu chatu, kvůli vysokým cenám nedoporučuji a pokračujeme ke Klostermannovu mostu http://www.sumava.cz/objekt_az/6585-klostermannuv-most-vydra/ Odsud nám zbývají už jen necelé 2km do konce našeho šumavského okruhu.

GPS souřadnice startu: 49.059722222222, 13.510833333333

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: